Ogłoszenia 24.04.2016

1. Dzisiaj  – z woli Papieża Franciszka 24 kwietnia 2016 r. we wszystkich kościołach katolickich w Europie jest zorganizowana zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy.  Ojciec Święty liczy, że wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę.

2. Dzisiaj   o godz. 9.00 w kościele parafialnym w Besku odbędzie się spektakl pt. „ św. Jan Paweł II – człowiekiem modlitwy” w wykonaniu młodzieży z naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy. Po spektaklu będzie Msza Święta która zwykle jest o godz. 915. Serdecznie zapraszamy w imieniu młodych artystów.

3. W poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty.

4. We wtorek o godzinie 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. We wtorek po Mszy świętej wieczorowej spotkanie Rady Parafialnej.

6. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. Spowiedź dla bierzmowanych, świadków bierzmowania, rodziców bierzmowanych i rodzeństwa we środę o godzinie 17.00.

8. W tym roku sakrament Bierzmowania dla młodzieży dziewięciu parafii z okolicy będzie udzielony w naszym kościele w najbliższy piątek dnia 29 kwietnia 2016 roku o godzinie 18.00. Sakramentu Bierzmowania przygotowanej młodzieży udzieli ks. bp Stanisław Jamrozek. Prosimy rodziców, aby pomogły swoim dzieciom godnie przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

9. Dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej w tym roku za ofiarowanie jako daru ołtarza dla naszej świątyni nowego ornatu na uroczystości ślubne i nowych naczyń liturgicznych do udzielania sakramentu Chrztu świętego. Bóg zapłać.!

10. W najbliższą niedzielę Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin Parafii, o godzinie 16.00 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych adoruje róża św. Marii Magdaleny – przełożona Maria Rajter.

11. W niedzielę – 1 maja początek nabożeństw majowych. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwie do Matki Bożej w tym pięknym miesiącu. Nabożeństwa majowe w Besku o godzinie 18.00 w dni powszednie, a w niedzielę o godzinie 16.00. Dla dzieci uczestniczących w nabożeństwach majowych zostały przygotowane plansze z wklejaniem wizerunków Matki Bożej z sanktuariów całego świata. W kościołach filialnych prowadzą nabożeństwo majowe róże różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę po Mszy świętej.

12. Zachęcamy muzyków, aby tak jak w ubiegłym roku w święta i niedziele miesiąca maja na pół godziny przed nabożeństwem majowym zagrali koncert pieśni maryjnych z balkonu nowego kościoła.

12.  Dziękujemy za złożone ofiary na prace przy naszym kościele i tak dzielnice złożyły ofiary.

13. Prosimy Parafian,  aby odnowić kapliczki i krzyże na terenie Parafii  Besko.

14. Katolickie Stowarzyszenie  Młodzieży organizuje wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się 26 maja (Boże Ciało) o godzinie 19:00 w Rzeszowie. Jest to największy koncert uwielbieniowy w Europie, gromadzący co roku ponad 10 tysięcy widzów.

Wyjazd 26 maja o godzinie 16:00 spod Kościoła.

Koszt wyjazdu – 15 zł. Zgłoszenia przyjmuje ks. Łukasz do końca kwietnia.