OGŁOSZENIA – 24.03.2019

III Niedziela Wielkiego Postu
24.03.2019 r.
1. Po Mszach świętych można nabyć świece paschaliki i baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym. Caritas rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne na stół świąteczny. Ofiary 7zł paschalik i 6zł baranek wielkanocny. Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.
2. Jutro 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.
Duchowa Adopcja.
W każdej godzinie i minucie, gdzieś na świecie, umierają najmniejsi i najbardziej bezbronni – nie narodzone dzieci. One wołają o pomoc również do Ciebie.  Nie zwlekaj. Możesz się przyczynić do ich ocalenia, podejmując Duchową Adopcję.
Zasady Duchowej Adopcji są proste. Jest to modlitewne zobowiązanie złożone najlepiej przy ołtarzu, podjęte przez konkretną osobę w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie Bogu. Przez dziewięć miesięcy, a więc do 25.grudnia czyli Bożego Narodzenia osoba podejmująca Duchową Adopcję ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się jeden dziesiątek Różańca Świętego, codzienna modlitwa, której tekst podajemy, oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie – jak post lub walka z nałogiem.
Duchową Adopcję może podjąć każdy. Najpierw można objąć modlitwą tylko jedno dziecko. Po jej zakończeniu można adoptować duchowo kolejne, pod warunkiem dopełnienia poprzednich zobowiązań. Należy pamiętać o codziennym wypełnianiu przyrzeczeń.
Modlitwa codzienna: Panie Jezu – za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen
Na stoliku w kaplicy Matki Bożej wyłożona jest Parafialna Księga Duchowej Adopcji, prosimy wpisywać się do niej.
3. We wtorek o godzinie 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
4. We środę o godzinie 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godzinie 7.00, po południu o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, ucałowanie relikwii św. w Porębach o godzinie 16.00, a w Mymoniu o godzinie 17.00.
6. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku o godzinie 16.00. Dzisiaj adoruje róża św. Marty przełożona Maria Szyndler, a w przyszłą niedzielę róża św. siostry Faustyny przełożona Maria Mroczkowska. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.
7. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach: 5 -8 kwietnia 2019 r. Kaznodzieją wielkopostnym w tym roku będzie o. Ryszard Brożek – redemptorysta -wykładowca liturgiki w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie. Prosimy Parafian o modlitwę za błogosławione owoce rekolekcji dla całej naszej Parafii.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.