Ogłoszenia – 23.12.2018

IV Niedziela Adwentu

23.12.2018 r.

1. W poniedziałek 24 grudnia Wigilia dzień oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Mszy świętej wieczorowej nie będzie. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Przypominamy Parafianom, że wieczerzę rozpoczynamy czytaniem Pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa z Ewangelii świętego Łukasza, modlimy się za żywych i zmarłych i śpiewamy kolędy. W ten wieczór wykluczamy alkohol.

2. Pasterka w Besku o godzinie 24.00, a w kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 22.00. Połowę ofiar na tacę z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.

3. We wtorek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00.

4. W środę 26 grudnia Święto świętego Szczepana. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. Na sumie obrzęd rozesłania kolędników misyjnych. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00 i obrzęd rozesłania kolędników misyjnych. Taca z tego dnia przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

5. W czwartek 27 grudnia Święto świętego Jana apostoła i ewangelisty.

6. W czwartek 27 grudnia grupy Kolędników misyjnych przygotowane przez siostrę Klarę odwiedzą rodziny w Besku, w Porębach i Mymoniu, prosimy życzliwe przyjęcie misyjnych kolędników. Kolędowanie to dzielenie się radością ze spotkania Zbawiciela narodzonego w Betlejem. To przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich dzieci i ich rodzin. Kolędnicy misyjni przez trud kolędowania chcą też zwrócić uwagę na sytuację dzieci z krajów misyjnych. W tym roku opowiedzą odwiedzanym rodzinom o dzieciach w Rwandzie i Burundi. Właśnie na ten cel będą zbierać ofiary.

7. W piątek 28 grudnia Święto świętych Młodzianków.

8. W najbliższą niedzielę to Święto Świętej Rodziny.

9. Pan organista i siostry zakonne dziękują za ofiary złożone z racji nabywania opłatków wigilijnych.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty