Ogłoszenia 23.11.2014

1.   Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.  Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszki na pomoc Hospicjum w Krośnie, gdzie są leczeni i nasi Parafianie.

3.  Dzisiaj w  kaplicy u sióstr felicjanek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 8.00 do 15.00. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.

4.  Komunikat o zbiórce elektrośmieci

Papieskie  Stowarzyszenie  Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadzi na terenie Archidiecezji Przemyskiej w dniach 18 listopada – 13 grudnia 2014r. zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (telewizory, komputery, monitory, lodówki, pralki itp.). Jest to akcja która obejmuje wszystkie diecezje w Polsce. Jej celem jest pozyskanie jak największej ilości zużytego sprzętu i w ten sposób zdobycie środków, dzięki którym służy pomocą Kościołowi misyjnemu, będącemu w potrzebie (budowane są szkoły, szpitale, kaplice, studnie). Z zebranych funduszy wspierane są również wspólnoty kościoła prześladowanego i klasztory kontemplacyjne. Zbiórka ma także wymiar edukacyjny i ekologiczny.

Dzięki zaangażowanie różnych grup i wspólnot działających na terenie parafii, pomocy samorządów, szkół, OSP, będzie można zebrać dużą ilość zużytego sprzętu, co przełoży się na skuteczniejszą i bardziej rozległą pomocy Kościołom będącym często w wielkiej potrzebie.Za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu zbiórki składam Księżom Proboszczom i Parafianom w imieniu Kirche In Not serdeczne Bóg zapłać i zapewniam o modlitewnej pamięci.

                                                              ks. Jarosław Kędra, koordynator zbiórki.

W naszej Parafii Besko zbiórka taka odbędzie się jutro, czyli 24 listopada. Rano o godzinie 8.00 prosimy wystawić przed swoje posesje w/w sprzęt na ten szlachetny cel.

5. Nabożeństwo wspominkowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a w niedzielę o godzinie 16.00.

6. We czwartek Odnowa w Duchu świętym zaprasza po Mszy świętej wieczorowej na adorację Najświętszego sakramentu.

7.  W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. O godzinie 6.00 Godzinki po nich o 6.30 Msza święta. Pozostałe Msze święte: 9.15, 11.00 i 16.30.

W pierwszą niedzielę Adwentu 2014 rozpoczyna się w całym Kościele nowy rok liturgiczny, a jego przesłanie to słowa: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Jest to ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO, ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka. Pragniemy w tym czasie jeszcze bardziej uświadomić sobie, jak ważne miejsce w życiu Kościoła zajmują osoby konsekrowane, kobiety i mężczyźni. Pragniemy dziękować Bogu za ich charyzmat, świadectwo i służbę.  Będziemy modlić się – niech Rok Życia Konsekrowanego, który będzie trwał do 2 lutego 2016 r., będzie czasem lepszego poznawania misji osób konsekrowanych w Kościele i w świecie, a także modlitwy o nowe i dobre powołania do tej ewangelicznej formy życia i służby.

8.  W tym tygodniu pan organista od 28 listopada czyli od piątku rozpoczyna roznoszenie opłatków wigilijnych od dzielnicy Hrabeń.  U sióstr zakonnych w opłatki zaopatruje się wyznaczona część Parafii. Przypominamy ze ofiary składane przy tej okazji to jest część wynagrodzenia za całoroczną pracę w naszym kościele.