Ogłoszenia 23.10.2016

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna. Ojciec Święty wyjaśnia ideę dnia misyjnego: „Światowy Dzień Misyjny jest uprzywilejowanym momentem, w którym wierni z różnych kontynentów angażują się poprzez modlitwy i konkretne gesty solidarności we wspieranie młodych Kościołów na terenach misyjnych”. Papież nazywa ten dzień „świętem łaski i radości”. Jak wyjaśnia, Duch  Święty daje mądrość i męstwo tym, którzy otwierają się na Jego działanie. Z kolei świadomość, że Jezus Chrystus wspiera dzieło misyjne i mu towarzyszy, wypełnia serca głoszących Dobrą Nowinę radością. W Światowy Dzień Misyjny w kościołach na całym świecie zbierane są ofiary na rzecz młodych Kościołów na terytoriach misyjnych. Papież zaznacza, że to okazja, by „ożywić pragnienie i obowiązek moralny radosnego uczestniczenia w misji ad gentes”.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pomoc misjom.

3. Dzisiaj po Mszach świętych można nabyć kartki wspominkowe  na których wpisujemy rodzinę, która imienne poleca swoich bliskich zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy w świątyni wspominać tych zmarłych w modlitwie wspominkowej. Za zmarłych polecanych w „Wypominkach” zostaną odprawione 4 Msze święte. Wypełnione kartki wspominkowe składamy u księży wikariuszy. W kościołach filialnych nabożeństwo wspominkowe po niedzielnych Mszach świętych,

4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej.

5. Dziękujemy za remont i malowanie głównej bramy do cmentarza parafialnego: Danielowi Krzemińskiemu, Pawłowi Szybka, Lesławowi Szul i Edwardowi Szybka. Bóg zapłać!

6. Dziękujemy za utwardzenie alejki żwirem na cmentarzu parafialnym: Ryszardowi Suwała, Tadeuszowi Szul i Danielowi Krzemińskiemu z ekipą.  Bóg zapłać!

7. Dziękujemy za uszczelnianie daszku nad wejściem do nowego kościoła: Andrzejowi Szyndlerowi z ojcem i synem. Bóg zapłać!

8. Zostały zakończone prace wyznaczone w projekcie nad badaniem polichromii w zabytkowym kościele w Besku. Obecnie Parafia oczekuje na konserwatorski raport z tych prac i ocenę komisji konserwatorskiej, a także na wypłatę przyznaną dotacji Urzędu Konserwatorskiego na te prace. Przy tej okazji dziękujemy Parafianom za bezpłatne wypożyczenie rusztowania do wykonywania tych prac

9.  W ostatnich dniach został przeprowadzony kapitalny remont dwu gazowych pieców nadmuchowych w nowym kościele, a w zakres tych prac weszły: wymiana wszystkich filtrów powietrznych, czyszczenie i remont  turbin nadmuchu i wymiana jednego silnika elektrycznego na nowy, ponieważ obecny był uszkodzony. Wykonano ponadto ważną pracę w kotłowni nowego kościoła dla zminimalizowania obecności kurzu i prochu w nowym kościele, a mianowicie: gruntowanie i malowanie farbą do betonu – sufitu, ścian i posadzki kotłowni. Pracę tę wykonał pan kościelny Andrzej Roman za co mu serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

   Jest zatem serdeczna prośba do wszystkich sprzątających kościół, aby kurzu z posadzki kościoła nie zmiatać do metalowych dysz nadmuchowych umieszczonych w marmurowej posadzce pod ławkami, natomiast przy każdym sprzątaniu dokładnie czyścić metalowe dysze nadmuchowe z kurzu. Praca ta jest bardzo ważna do utrzymania w czystości ścian nowego kościoła na długie lata. Mamy pięknie pomalowany kościół, koszty tych prac są wysokie, zadbajmy, aby nam nowy kościół służył właśnie taki na długie lata. Za zrozumienie i wprowadzenie tej prośby w życie wszystkim Parafianom serdecznie dziękujemy.

10. Dziękujemy za ofiary złożone po domach, poszczególne dzielnice złożyły: /przeczytać!/

Ostatnia składka w tym roku będzie w listopadzie, a ofiary będą przeznaczone  na ogrzewanie naszego kościoła w sezonie zimowym. Natomiast rozliczenie wszystkich prac wykonanych w tym roku będzie po otrzymaniu i zapłaceniu wszystkich faktur.

11. Na prośbę Parafian Urząd Gminy w Besku umieścił znak drogowy „ Zakaz postoju samochodów” od skrzyżowania ul. Starowiejskiej z ul. Kościelną do parkingu parafialnego od strony salek katechetycznych w celu większego bezpieczeństwa pieszych i płynności ruchu przed i po nabożeństwach. Gmina i Parafia zwraca się z prośbą przestrzeganie  tego zakazu dla dobra nas wszystkich.

12. Dzisiaj po Mszy świętej wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.