OGŁOSZENIA – 23.06.2019

12 Niedziela zwykła

23.06.2019 r.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała w Besku będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a niedzielę po sumie.
2. W poniedziałek 24 czerwca Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin śp. ks. Jana Mikosza. Polecamy modlitwie Parafian długoletniego proboszcza naszej Parafii..
3. We środę od godziny 17.00 spowiedź przed odpustem parafialnym.
4. W czwartek 27 czerwca odpust parafialny Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zakończenie oktawy Bożego Ciała.
W Besku po każdej Mszy św. poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
Porządek Mszy św. w tym dniu w Besku:
– rano 7.30,
– suma o godz. 11.00 której przewodniczy i Słowo Boże wygłosi nasz rodak ks. prof. Stanisław Ziemiański jezuita, obchodzący Jubileusz 60 – lecia kapłaństwa. Po Mszy św. procesja eucharystyczna, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci klasy trzeciej w strojach pierwszokomunijnych i Parafian na tą wyjątkową dziękczynną liturgię. Oprawę liturgiczną tej uroczystości poprowadzą; rodzina i muzycy z rodziny księdza profesora.
– po południu Msza św. o godz. 18.00, a po niej poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
W kościołach filialnych o godz. 16.00 Msza św. z procesją eucharystyczną, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
5. W piątek 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w kościele filialnym w Porębach o godzinie 10.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. W sobotę 29 czerwca Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy świętych w Besku: rano 7.30, suma o godzinie 10.00 i po południu o godzinie 18.00.
W kościołach filialnych Msza św. w Mymoniu o godz. 8.30, a w Porębach o godz. 10.00. Taca z tej uroczystości przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.
W sobotę przypada również Święto Niepokalanego Serca NMP – suma odpustowa w Milczy o godz. 11.00.
7. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
8. Dziękujemy Parafianom za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, a ponadto orkiestrze OSP z Beska, panu Organiście, panu Kościelnemu, siostrom zakonnym, lektorom, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać
9. Dziękujemy za złożone ofiary na prace przy naszym kościele. Bóg zpłać!
10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.