Ogłoszenia 23.03.2014

1.  Po Mszach świętych można nabyć świece paschaliki i baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym.  Caritas rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne na stół świąteczny. Ofiary 7zł paschalik  i 5zł baranek wielkanocny.  Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.

2. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w Besku o godzinie 16.00. Adoruje róża Kasperkowicz Marii. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00. W przyszłą niedzielę na Gorzkich żalach adoruje róża Zofii Szul.

3. W tym tygodniu są organizowane w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne i tak w poniedziałek i wtorek dzieci Szkoły Podstawowej i młodzież Gimnazjum rozpoczynają rekolekcje o godzinie 9.00 w szkole, natomiast w środę dzieci szkoły Podstawowej rozpoczynają rekolekcje w kościele o godzinie 9.00, a młodzież Gimnazjum rozpoczyna rekolekcje w kościele o godzinie 9.45. Prosimy rodziców, aby pomogli swoim dzieciom i młodzieży owocnie przeżyć ten czas duchowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

4. We wtorek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Duchowa Adopcja.

W każdej godzinie i minucie, gdzieś na świecie, umierają najmniejsi i najbardziej bezbronni – nie narodzone dzieci. One wołają o pomoc również do Ciebie.  Nie zwlekaj. Możesz się przyczynić do ich ocalenia, podejmując Duchową Adopcję.

Zasady Duchowej Adopcji są proste. Jest to modlitewne zobowiązanie złożone najlepiej przy ołtarzu, podjęte przez konkretną osobę w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie Bogu. Przez dziewięć miesięcy osoba podejmująca Duchową Adopcję ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się jeden dziesiątek Różańca Świętego, codzienna modlitwa, której tekst podajemy, oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie – jak post lub walka z nałogiem.

Duchową Adopcję może podjąć każdy. Najpierw można objąć modlitwą tylko jedno dziecko. Po jej zakończeniu można adoptować duchowo kolejne, pod warunkiem dopełnienia poprzednich zobowiązań. Należy pamiętać o codziennym wypełnianiu przyrzeczeń.

Modlitwa codzienna Panie Jezu – za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen

Na stoliku w kaplicy Matki Bożej wyłożona jest Parafialna Księga Duchowej Adopcji, prosimy wpisywać się do niej.

5.  We środę o godzinie 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.  W czwartek o godzinie 17.00 Msza święta, a po niej  adoracja Najświętszego sakramentu przygotowująca nas do kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II. Zachęcamy Parafian do udziału w tej modlitwie. Na godzinę 17.00 zapraszamy młodzież trzeciej klasy Gimnazjum.

7.  W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej rano po Mszy świętej o godzinie 7.00,  po południu o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, ucałowanie relikwii świętych i Komunia święta w Mymoniu o godzinie 16.00, a w Porębach o godzinie 17.00.

8. Dzisiaj u sióstr felicjanek od godziny 8.00 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Patrona domu świętego Józefa. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.