OGŁOSZENIA – 22.12.2019

IV Niedziela Adwentu

22.12.2019 r.

1. W poniedziałek Msza św. tylko rano o godz. 7.00.
2. We wtorek 24 grudnia Wigilia dzień oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Mszy świętej wieczorowej nie będzie. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Przypominamy Parafianom, że wieczerzę rozpoczynamy czytaniem Pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa z ewangelii świętego Łukasza, modlimy się za żywych i zmarłych i śpiewamy kolędy. W ten wieczór wykluczamy alkohol.
3. Zapraszamy wszystkich na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w kościele parafialnym w noc wigilijną na pół godziny przed pasterką – o godz. 23.30.Pasterka w Besku o godzinie 24.00, a w kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 22.00. Połowę ofiar na tacę z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.
4. We środę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00.
5. W czwartek 26 grudnia Święto świętego Szczepana. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. Na sumie obrzęd rozesłania kolędników misyjnych. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00 i obrzęd rozesłania kolędników misyjnych. Taca z tego dnia przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
6. W piątek 27 grudnia Święto świętego Jana apostoła i ewangelisty. Obowiązuje wstrzemiężliwiość od pokarmów mięsnych.
7. W piątek 27 grudnia grupy Kolędników misyjnych przygotowane przez siostrę Klarę odwiedzą rodziny w Besku, w Porębach i Mymoniu, prosimy życzliwe przyjęcie misyjnych kolędników. Kolędowanie to dzielenie się radością ze spotkania Zbawiciela narodzonego w Betlejem. To przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich dzieci i ich rodzin. Kolędnicy misyjni przez trud kolędowania chcą też zwrócić uwagę na sytuację dzieci z krajów misyjnych. Tegoroczne przedsięwzięcie dedykowane jest małym mieszkańcom Amazonii. Trudne warunki życia w amazońskiej dżungli czyni je bezbronnymi wobec licznych problemów –  wyjaśnia bp José Luis Azcona. Szczególną uwagę zwraca na problem wykorzystywania dzieci do pracy często niebezpiecznej i szkodliwej dla ich zdrowia. Jednym z ich zajęć jest handel. Dzieci sprzedają turystom owoce i lokalną żywność. W tym celu podpływają maleńkimi łódeczkami do ogromnych statków i wspinają się na pokład. Moment wejścia i zejścia ze statku jest bardzo niebezpieczny. Wykonując taką pracę, ryzykują zdrowie i życie. Właśnie na ten cel będą zbierać ofiary.
8. W sobotę 28 grudnia Święto świętych Młodzianków.
9. W najbliższą niedzielę to Święto Świętej Rodziny.
10. Pan organista i siostry zakonne dziękują za ofiary złożone z racji nabywania opłatków wigilijnych.
11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.