Ogłoszenia 22.12.2013

1. W poniedziałek i wtorek roraty o godzinie 6.30 Godzinki, a o godzinie 7.00 Msza święta. W te dwa dni Mszy świętej wieczorowej nie będzie.

2. W poniedziałek od godziny 8.00 odwiedziny chorych przed świętami z udzieleniem sakramentów: Pokuty i Eucharystii. Chorych odwiedzać będzie dwóch kapłanów.

3. We wtorek 24 grudnia Wigilia dzień oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Mszy świętej wieczorowej nie będzie. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Przypominamy Parafianom, że wieczerzę rozpoczynamy czytaniem Pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa z ewangelii świętego Łukasza, modlimy się za żywych i zmarłych i śpiewamy kolędy. W ten wieczór wykluczamy alkohol.

4. Pasterka w Besku o godzinie 24.00, a w kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 22.00. Połowę ofiar na tacę z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia. 4. We środę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00.

5. W czwartek 26 grudnia Święto świętego Szczepana. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. Na sumie obrzęd rozesłania kolędników misyjnych. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00 i obrzęd rozesłania kolędników misyjnych. Taca z tego dnia przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

6. W piątek 27 grudnia Święto świętego Jana apostoła i ewangelisty. Dni oktawy Narodzenia Pańskiego nie zwalniają z obowiązku wstrzemiężliwiści od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę 28 grudnia Święto świętych Młodzianków. Kolędnicy misyjni w tym dniu odwiedzą rodziny naszej Parafii, prosimy życzliwe przyjęcie misyjnych kolędników. Ofiary w tym roku zostaną przeznaczone na rzecz kongijskich dzieci doświadczanych przez konflikty zbrojne. W roku ubiegłym, kolędnicy misyjni pomagali swoim rówieśnikom z Wietnamu, udało się zgromadzić ponad 700 tys. zł.

8. W najbliższą niedzielę to Święto Świętej Rodziny.

9. Pan organista i siostry zakonne dziękują za ofiary złożone z racji nabywania opłatków wigilijnych.