Ogłoszenia 22.10.2017

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna. Ojciec Święty wyjaśnia ideę dnia misyjnego: „Światowy Dzień Misyjny jest uprzywilejowanym momentem, w którym wierni z różnych kontynentów angażują się poprzez modlitwy i konkretne gesty solidarności we wspieranie młodych Kościołów na terenach misyjnych”. Papież nazywa ten dzień „świętem łaski i radości”. Jak wyjaśnia, Duch  Święty daje mądrość i męstwo tym, którzy otwierają się na Jego działanie. Z kolei świadomość, że Jezus Chrystus wspiera dzieło misyjne i mu towarzyszy, wypełnia serca głoszących Dobrą Nowinę radością. W Światowy Dzień Misyjny w kościołach na całym świecie zbierane są ofiary na rzecz młodych Kościołów na terytoriach misyjnych. Papież zaznacza, że to okazja, by „ożywić pragnienie i obowiązek moralny radosnego uczestniczenia w misji ad gentes”.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pomoc misjom.

3. Dzisiaj po sumie pierwsze spotkanie i zaprzysiężenie Rady Parafialnej serdecznie zapraszamy w Domu Parafialnym w Besku.

4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej.

5. We wtorek wspomnienie bł. Jana Wojciecha Balickiego prezbitera.

6. W sobotę święto świętych Szymona i Judy Tadeusza.

7. Dziękujemy za ofiary złożone po domach na prace przy naszym kościele. Bóg zapłać! Ostatnia składka w tym roku będzie w listopadzie br, a ofiary będą przeznaczone  na ogrzewanie naszego kościoła w sezonie zimowym.