Ogłoszenia 22.06.2014

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała w Besku będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a niedzielę po sumie.

2. We wtorek 24 czerwca Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin śp. ks. Jana Mikosza. Polecamy modlitwie Parafian długoletniego proboszcza naszej Parafii..

3. We środę od godziny 16.00 spowiedź przed odpustem parafialnym dla starszych oraz dla dzieci i młodzieży spowiedź  na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Prosimy rodziców, aby przypomnieli dzieciom i młodzieży o spowiedzi świętej.

4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała w Besku poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci na Mszy świętej o godzinie 18.00. W kościołach filialnych Msza święta poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci w Porębach o godzinie 16.00  i w Mymoniu o godzinie 16.00  jest to jednocześnie zakończenie roku katechetycznego w Mymoniu.

5. W  piątek 27 czerwca w Besku Odpust parafialny Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Porządek Mszy świętej w Besku: rano o godzinie 7.30, jest to jednocześnie Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, uroczysta suma z procesją eucharystyczną o godzinie 11.00. Po południu Msza święta o godzinie 18.00. Przypominamy Parafianom, że w tym dniu jest obowiązek u uczestniczenia we Mszy świętej, a pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych darów duchowych, które w tym dniu daje Kościół naszej Parafii. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

6. W sobotę 28 czerwca  Odpust w kościele filialnym w Porębach o godzinie 10.00. W tym dniu obchodzimy w Porębach złoty jubileusz 50-lecie kapłaństwa  księdza generała Armii Amerykańskiej, kapelana i prałata Rudolfa Zubika. Dostojny Jubilat odprawi Mszę świętą i wygłosi okolicznościowe kazanie.

7. W przyszłą niedzielę 29 czerwca Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca z tej uroczystości przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Jest to dzień imienin naszego wikariusza księdza Pawła. Polecamy jego osobę  modlitwie Parafian.

8. Dziękujemy Parafianom  za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, a ponadto orkiestrze OSP z Beska, panu Organiście, panu Kościelnemu, siostrom zakonnym, lektorom, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać

9 .Dziękujemy muzykom  za to,  że tak jak w ubiegłym roku w święta i niedziele miesiąca maja na pół godziny przed nabożeństwem majowym zagrali koncert pieśni maryjnych z balkonu nowego kościoła. Bóg zapłać !

10. Dziękujemy za złożone ofiary na prace przy naszym kościele. Bóg zapłać !