OGŁOSZENIA – 22.03.2021

V Niedziela Wielkiego Postu

21.03.2021 r.

1. Od dzisiaj do piątku po Mszach św. w zakrystii zgłaszanie chorych do świętej spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Kapłani będą odwiedzać tylko tych chorych, których zgłoszą rodziny. Chorych w domach będziemy w odwiedzać i udzielać świętych sakramentów w najbliższą sobotę: Besko, Mymoń i Poręby w godz. od 8.00 do14.00. W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.
2. We wtorek o godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. We wtorek po wieczornej mszy świętej zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały z konferencją: Jak modlić się pracą? 
3. We środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. Spowiedź wielkanocna w naszej Parafii w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną rozpocznie się w najbliższy czwartek rano od godz. 6.30 do 7.30 i po południu od godz.16.30 do 18.30, podobnie będzie w piątek i sobotę. Zachęcamy Parafian do skorzystania ze spowiedzi zachowując wszelkie obowiązki reżimu sanitarnego. W Porębach spowiedź wielkanocna w czwartek od godz. 15.00, a w Mymoniu w piątek od godz. 15.00.
5. W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.
Duchowa Adopcja.
W każdej godzinie i minucie, gdzieś na świecie, umierają najmniejsi i najbardziej bezbronni – nie narodzone dzieci. One wołają o pomoc również do Ciebie.  Nie zwlekaj. Możesz się przyczynić do ich ocalenia, podejmując Duchową Adopcję.
Zasady Duchowej Adopcji są proste. Jest to modlitewne zobowiązanie złożone najlepiej przy ołtarzu, podjęte przez konkretną osobę w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie Bogu. Przez dziewięć miesięcy osoba podejmująca Duchową Adopcję ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się jeden dziesiątek Różańca Świętego, codzienna modlitwa, której tekst podajemy, oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie – jak post lub walka z nałogiem.
Duchową Adopcję może podjąć każdy. Najpierw można objąć modlitwą tylko jedno dziecko. Po jej zakończeniu można adoptować duchowo kolejne, pod warunkiem dopełnienia poprzednich zobowiązań. Należy pamiętać o codziennym wypełnianiu przyrzeczeń.
Modlitwa codzienna: Panie Jezu – za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen
Na stoliku w kaplicy Matki Bożej wyłożona jest Parafialna Księga Duchowej Adopcji, prosimy wpisywać do niej swoje włączenie się do Krucjaty.
6. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej rano po Mszy świętej o godz. 7.00 po południu o godz. 17.00. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Mymoniu po spowiedzi wielkanocnej, a w Porębach o godz. 17.00.
7. W najbliższą niedzielę Niedziela Palmowa na sumie poświęcenie palm i procesja wokół kościoła.
8. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku o godz. 16.00. Dzisiaj adoruje róża adoruje róża Matki Miłosierdzia przełożona Teresa Marchel. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żal i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.
9. Podziękowanie.
Serdecznie dziękujemy panu Markowi Chrobakowi za bezinteresowną wieloletnią opiekę i naprawę urządzeń sterujących dzwony parafialne. Bóg zapłać!
10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.