Ogłoszenia 22.03.2015

1. Od piątku w Parafii Besko trwają Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. A oto program:

                                                      N I E D Z I E L A  

             godz.    7.30            Msza św. z nauką ogólną w Besku.

             godz.    8.15            Msza św. z nauką ogólną w Mymoniu i Gorzkie żale.

             godz.    9.15            Msza św. z nauką ogólną  w Besku.

             godz.  10.15            Msza św. z nauką ogólną w Porębach i Gorzkie żale.

             godz.  11.00            Msza św. z nauką ogólną w Besku

             godz.  16.00            W Besku Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym

                                             Msza św.

                                                 P O N I E D Z I A Ł E K    

             godz.    9.00              Msza św. z nauka dla starszych w Besku.

             godz.  15.00              Msza św. z nauką ogólną  w Porębach.

             godz.  16.00              Msza św. z nauką ogólną w Mymoniu.

             godz.  17.00              Msza św. na zakończenie rekolekcji w Besku.

Rekolekcje Wielkopostne w tym roku w naszej Parafii głosi ojciec Ryszard  – redemptorysta.

2.  Dzisiaj po Mszach świętych zgłaszanie chorych do spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Chorych będziemy odwiedzać jutro tj. w poniedziałek od godziny 10.00.

3. Dzisiaj u sióstr felicjanek od godziny 8.00 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Patrona domu świętego Józefa. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.

4. Od najbliższego wtorku ze względu na spowiedź wielkanocną w naszym dekanacie Msza św. będzie odprawiana tylko rano o godzinie 7.00. Wyjątek stanowi najbliższy piątek. W pozostałe dni tygodnia Mszy świętej wieczornej nie będzie. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko po porannej Mszy świętej.

5. W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Duchowa Adopcja.

 W każdej godzinie i minucie, gdzieś na świecie, umierają najmniejsi i najbardziej bezbronni – nie narodzone dzieci. One wołają o pomoc również do Ciebie.  Nie zwlekaj. Możesz się przyczynić do ich ocalenia, podejmując Duchową Adopcję.

   Zasady Duchowej Adopcji są proste. Jest to modlitewne zobowiązanie złożone najlepiej przy ołtarzu, podjęte przez konkretną osobę w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie Bogu. Przez dziewięć miesięcy osoba podejmująca Duchową Adopcję ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie.

W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się jeden dziesiątek Różańca Świętego, codzienna modlitwa, której tekst podajemy, oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie – jak post lub walka z nałogiem.

   Duchową Adopcję może podjąć każdy. Najpierw można objąć modlitwą tylko jedno dziecko. Po jej zakończeniu można adoptować duchowo kolejne, pod warunkiem dopełnienia poprzednich zobowiązań. Należy pamiętać o codziennym wypełnianiu przyrzeczeń.

Modlitwa codzienna Panie Jezu – za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen

Na stoliku w kaplicy Matki Bożej wyłożona jest Parafialna Księga Duchowej Adopcji, prosimy wpisywać się do niej.

6. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej rano po Mszy świętej o godzinie 7.00  po południu o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Mymoniu o godzinie 16.00, a w Porębach o godzinie 17.00.

7. W piątek na godzinę 17.00 zapraszamy do Beska młodzież trzeciej klasy gimnazjum i rodziców na ważne spotkanie po Mszy św. przed bierzmowaniem młodzieży.

8. Spowiedź przed świętami w naszej Parafii  będzie w najbliższą sobotę 28 marca 2015 roku i tak w Besku od godziny 9.30 do 12.00 i od 14.30 do 17.00. W kościele filialnym w Porębach spowiedź od 9.30 i odwiedzenie chorych. W kościele filialnym w Mymoniu spowiedź od 14.30 i odwiedzanie chorych. Prosimy Parafian, aby w tym dniu skorzystali ze spowiedzi, gdyż w późniejszym czasie okazji do spowiedzi będzie niewiele.

9. W najbliższą niedzielę Niedziela Palmowa na sumie poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Prosimy, aby dzieci szkolne jak w lata ubiegłe z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowały piękne palmy na tę uroczystość.

10. W przyszłą niedzielę na Gorzkich żalach adoruje róża Kuzian Heleny.