Ogłoszenia 21.10.2018

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna. Ojciec Święty wyjaśnia ideę dnia misyjnego: „Światowy Dzień Misyjny jest uprzywilejowanym momentem, w którym wierni z różnych kontynentów angażują się poprzez modlitwy i konkretne gesty solidarności we wspieranie młodych Kościołów na terenach misyjnych”. Papież nazywa ten dzień „świętem łaski i radości”. Jak wyjaśnia, Duch  Święty daje mądrość i męstwo tym, którzy otwierają się na Jego działanie. Z kolei świadomość, że Jezus Chrystus wspiera dzieło misyjne i mu towarzyszy, wypełnia serca głoszących Dobrą Nowinę radością. W Światowy Dzień Misyjny w kościołach na całym świecie zbierane są ofiary na rzecz młodych Kościołów na terytoriach misyjnych. Papież zaznacza, że to okazja, by „ożywić pragnienie i obowiązek moralny radosnego uczestniczenia w misjiad gentes”.
  2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pomoc misjom.
  3. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe.
  4. Jutro wspomnienie św. Jana Pawła II.
  5. We środę wspomnienie bł. Jana Wojciecha Balickiego, prezbitera
  6. W sobotę święto świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
  7. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.