Ogłoszenia 21.08.2016

1. Zaproszenie do modlitwy

   Przeżywamy obecnie Rok Święty – Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia Bożego. Jest to bardzo szczególny czas obfitych łask, który Dobry Pan zsyła na każdego człowieka – nie pomijając nikogo, zwłaszcza największych grzeszników, uzależniając się jedynie od naszej UFNOŚCI. Sam Pan powiedział do siostry Faustyny „Zanim przyjdę jako sędzia sprawiedliwy, pragnę przyjść do każdego człowieka jako Miłosierny Zbawiciel, kochający, przebaczający Ojciec, dlatego otwieram na oścież drzwi mojego serca i miłosierdzia, aby każdy człowiek mógł uwierzyć, że jest ważny, potrzebny i kochany.”

   Od niedawna niewielka grupa Parafian rozpoczęła modlitewny szturm do nieba modląc się codziennie Koronką do Bożego Miłosierdzia pół godziny przed wieczorową Mszą  świętą, zanurzając w Miłosierdziu Bożym całą naszą Parafię, wszystkich ludzi, trudne i  bardzo istotne  dla nas wszystkich sprawy i problemy, które może uleczyć tylko miłości łaska naszego Pana. Dlatego bardzo gorąco zachęcamy do przyłączenia się do wspólnej modlitwy wszystkich ludzi dobrej woli, którym na sercu leży dobro naszej Parafii ufni w słowa Pana Jezusa:” O jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę Koronkę, wnętrzności miłosierdzia mego poruszone są dla odmawiających tę Koronkę. Jest to znak na czasy ostateczne. Póki czas niech uciekają się do źródła miłosierdzia mojego, niech korzystają z krwi i wody, która dla nich wytryska.

I tak:

– w poniedziałek pół godziny przed wieczorną Mszą świętą w miłosierdziu Bożym zanurzamy i prosimy o trzeźwość w naszej Parafii oraz wyzwolenie z nałogów

– we wtorek modlimy się za małżeństwa, zwłaszcza te zagrożone i przeżywające kryzys oraz o świętość i zgodę w rodzinach

– we środę w miłosierdziu Bożym zanurzamy ludzi chorych, cierpiących, niepełnosprawnych i starszych

– we czwartek modlimy się o świętość kapłanów i osób zakonnych

– w piątek prosimy za Ojczyznę i rządzących

– w sobotę młodzież KSM – u modli się za młodzież i dzieci

   Potrzeba modlitwy jest ogromna. A oto obietnice i słowa, które Pan Jezus skierował do siostry Faustyny: „Przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą. O dusze ludzkie gdzie się schronicie w dzień gniewu Bożego? Uciekajcie Teraz do źródła Miłosierdzia Bożego!

2. Prace do września 2016 r. w Besku

Prace przy zabytkowym kościele:

1. Remont muru od strony wschodniej

2. Remont spichlerza przy zabytkowym kościele

3. Montaż instalacji elektrycznej i przeciwpożarowej

4. Montaż instalacji nagłośnieniowej

5. Montaż nagłośnienia

6. Wycinkę wiatrołomu przy zabytkowym kościele

Podziękowanie:

Panu wójtowi naszej Gminy Mariuszowi Bałabanowi za zaangażowanie w te prace i wszystkim Parafianom którzy wykonywali te prace.

Prace przy nowym kościele

1. Prace przygotowawcze przed malowaniem kościoła: usunięcie grzejników, zatynkowanie ubytków w ścianach, montaż granitowych parapetów do wszystkich okien i uszczelnienie okien pianką.

2. Malowanie kościoła, dwu zakrystii i dwu korytarzy przy zakrystiach

3. Złocenie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i glorii przy tabernakulum

4. Czyszczenie witraży

5. Montaż instalacji mikrofonowej i nagłośnieniowej kościoła i terenu wokół kościoła

6. Montaż nagłośnienia

7. Zakup i montaż tablicy elektronicznej – /początek września/

8. Prace blacharskie przy balkonie nowego kościoła

9. Remont południowej strony balkonu

10. Malowanie żelaznych barierek przy nowym kościele

11. Generalne sprzątanie nowego kościoła

Podziękowanie

Dziękujemy serdecznie wszystkim Parafianom i Parafiankom, którzy pracowali przy tych pracach, a także za bezpłatne wypożyczenie sprzętu jak rusztowania.

Prośba:

Prosimy, aby nie przyklejać gumy do żucia pod ławkami.

 

Prace te były konieczne do wykonania w tym zakresie co zostały wykonane. Dlatego na spłatę kredytu będą w tym roku przeznaczone jeszcze trzy zbiórki w z sierpnia, dodatkowa we wrześniu /w przyszłym roku będzie jedna składka mniej/ w październiku, a w listopadzie tradycyjnie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Chcemy spłacić jak najszybciej kredyt, aby zminimalizować kosztowne odsetki. Następne prace będą podejmowane dopiero po całkowitym spłacie kredytu. Prosimy zatem  Parafian o ofiarność na wykonane prace które wszyscy widzimy. Za zrozumienie i ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać!

 

3. Dzisiaj jak to było głoszone w ubiegłą niedzielę w związku z dożynkami gminnymi sumy w  Besku godzinie 11.00 nie będzie,  natomiast zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony o godzinie 13.00, a następnie gminne uroczystości dożynkowe na które organizatorzy serdecznie zapraszają.

4. We wtorek o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. W środę święto św. Bartłomieja Apostoła.

6. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W piątek 26 sierpnia, Uroczystość NMP Częstochowskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.