Ogłoszenia 21.05.2017

1.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na parafie szczególnie potrzebujące pomocy.

2. Dzisiaj na sumie rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci klasy IV.

3. Dzisiaj w Mymoniu Uroczystość I Komunii świętej o godzinie 10.30. Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnym dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość oraz złożenie daru ołtarza, jakim są nowe świece liturgiczne wraz z lichtarzami, za co składamy serdeczne Bóg zapłać.  Dzisiaj Msza św. w Porębach będzie odprawiona o godzinie 8.30.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe w Besku o godzinie 18.00 procesja błagalna o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Zapraszamy Parafian na tą modlitwę.

5. Nabożeństw majowe. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwie do Matki Bożej w tym pięknym miesiącu. Nabożeństwa majowe w Besku o godzinie 18.00 w dni powszednie, a w niedzielę i święta o godzinie 16.00. Dla dzieci uczestniczących w nabożeństwach majowych zostały przygotowane plansze z wklejaniem wizerunków Matki Bożej z sanktuariów całego świata.  W kościołach filialnych nabożeństwo majowe w dni powszednie o godzinie 18.00 prowadzą róże różańcowe.

6. W piątek  początek Nowenny do Ducha świętego. Zachęcamy Parafian do modlitwy za kandydatów do diakonatu, którzy przyjmą święcenia w najbliższą niedzielę.

7. Stowarzyszenie „Beskowianki” zaprasza na modlitwę  w najbliższą  sobotę  27.05.2017r. godz. 19.00  kapliczka  przy ulicy Kolejowej – Szyndler Stanisław.

8.  Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego..

9. Dziękujemy rodzicom klasy IV za ofiarowanie do naszej świątyni dwu nowych ornatów mszalnych z racji rocznicy Komunii swoich dzieci. Bóg zapłać!

10. Zakończyła się czteroletnia kadencja Rady Parafialnej w naszej Parafii Besko. Serdecznie dziękujemy dotychczasowej Radzie parafialnej, za wszelkie inicjatywy i prace wykonane w ciągu ostatnich czterech lat na rzecz świątyń naszej Parafii. Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę  prosimy Parafian o składanie kandydatur do nowej Rady Parafialnej.

Przypominamy Parafianom, że powinny być to osoby: gorliwi i prawi katolicy, dbający o dobro wspólne, którym zależy na upiększaniu naszych świątyń i zabezpieczeniu dobra naszej Parafii na przyszłe pokolenia. Sporządzenie protokółu z propozycji Parafian – kandydatów do nowej Rady Parafialnej w Besku, Mymoniu i Porębach zajmą się osoby Akcji Katolickiej wyznaczone przez prezesa.

11. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

12. KSM jak co roku organizuje wyjazd na największy w Europie koncert uwielbieniowy pt: „Jednego Serca Jednego Ducha”. 15 Czerwca – w Boże Ciało. Zaproszenie jest kierowane do wszystkich parafian począwszy od 1 klasy gimnazjum. Wszystkich pragnących chwalić Pana Boga śpiewem gorąco zapraszamy do udziału w koncercie. Koszt wyjazdu jedyne 15 zł. Zapisy u księdza Łukasza. Przy zapisie prosimy o uiszczenie należnej kwoty.

13. Zachęcamy do lektury gazetki parafialnej „AMICUS”. W najnowszym numerze gazetki przeczytać można wywiad z siostrą Klarą na temat I Komunii świętej.

14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty, na sobotę
prosimy osoby wyczytane w poprzednią niedzielę.