Ogłoszenia 21.02.2016

1.  Po Mszach świętych można nabyć świece paschaliki i baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym.  Caritas rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne na stół świąteczny. Ofiary:  7zł.  paschalik  i 5zł. baranek wielkanocny.  Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.

2. Dzisiaj druga niedziela wielkopostna, jest to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając dar serca do skarbonki przed kościołem.

3.  We wtorek o godzinie 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4.  We  środę o godzinie 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.  W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej rano po Mszy świętej o godzinie 7.00,  po południu o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, ucałowanie relikwii świętych i Komunia święta w Mymoniu o godzinie 16.00, a w Porębach o godzinie 17.00.

6. W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 Gorzkie żale, adoruje róża MB Częstochowskiej przełożona Helena Folcik.

7. W przyszłą niedzielę  po Mszy św. wieczornej spotkanie  Akcji Katolickiej.

8. Dziękujemy serdecznie Feliksowi Szajnie i ofiarodawcy z Kanady  za ofiarę i zamontowanie dwu kamer internetowych w kapicach Matki Bożej Nieustającej Pomocy i kaplicy Miłosierdzia Bożego w naszym kościele jest to pomoc do oglądania naszych nabożeństw we wtorek i środę każdego tygodnia z naszego kościoła. Kamery te spełniają także rolę monitoringu kościoła, a więc bezpieczeństwo naszego kościoła. Dziękujemy Tomaszowi Jaślarowi za prace internetowe umieszczenia kamer na stronie internetowej naszej Parafii. Bóg zapłać!

9. Dziękujemy za złożone ofiary na prace przy naszych kościołach. Następna składka na te cele będzie w kwietniu br.