Ogłoszenia 20.11.2016

1. Z wielką radością  ogłaszamy Parafianom Beska, że na prośbę proboszcza naszej Parafii, ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita krakowski – naoczny świadek życia, działalności pasterskiej, modlitwy i cierpienia przyznał relikwie I stopnia /z krwi/  – świętego Jana Pawła II – naszej Parafii Besko na wsze czasy. I jak zaznaczył ksiądz kardynał przekazując relikwie naszej Parafii – pragnie,  aby Parafia Besko przez ten dar rozwijała kult  świętego  Jana Pawła II  i na nowo odczytywała Jego słowa do umocnienia w wierze.

   W prywatnej rozmowie z proboszczem naszej Parafii Besko, ksiądz kardynał stwierdził, że po otrzymywanej korespondencji z całego świata – święty Jan Paweł II  jak wynika z nadzwyczajnych znaków – jest obecnie szczególnym orędownikiem  w sprawach nowotworowych oraz rodzin latami oczekujących potomstwa.

    Drodzy Parafianie mamy w naszej świątyni parafialnej  wieki dar – po relikwiach krzyża świętego, relikwiach świętej siostry Faustyny, obecnie z niezbadanych wyroków boskich otrzymujemy  kolejny dar  relikwie świętego Jana Pawła II. Niech te dary pobudzą nas do głębszej wiary, żarliwszej modlitwy i czynnej miłości bliźniego.

   Ogłaszamy Parafianom Beska, że każdy poniedziałek  tygodnia w naszej świątyni parafialnej jako dzień szczególnej modlitwy przy relikwiach przez pośrednictwo świętego Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy Parafian do modlitwy przez pośrednictwo świętego, którego relikwie otrzymaliśmy. W przyszłą niedzielę wprowadzenie relikwii w kościołach filialnych naszej Parafii.

2. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po  Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, akt poświęcenia Chrystusowi Królowi.

3.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pomoc dla Domu Księży Emerytów „Emaus”.

4.  Dzisiaj w  kaplicy u sióstr felicjanek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 8.00 do 15.00. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.

5. Nabożeństwo wspominkowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a w niedzielę o godzinie 16.00.

6. Osoby pełnoletnie, które pragną odkryć Biblię jako list Boga skierowany konkretnie do nas oraz chcą znajdować odpowiedzi na trudne pytania życiowe, zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej, które odbędzie się w środę o godz. 19:30 w salce parafialnej. Mile widziane są osoby, które uczestniczyły w Seminarium Odnowy Wiary i Kursie Nowe Życie.

7. We czwartek o godz. 15:30 w kościele, odbędzie się spotkanie z kandydatami na ministranta. Prosi się o przybycie wszystkich kandydatów, którzy chcą przynależeć do Liturgicznej Służby Ołtarza. 

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. O godzinie 6.00 Godzinki po nich o 6.30 Msza święta. Pozostałe Msze święte: 9.15, 11.00 i 16.30.

9.  W pierwszą niedzielę Adwentu 2016 roku  rozpoczyna się w całym Kościele nowy rok liturgiczny, a jego przesłanie to słowa: „Idźcie i głoście”. Program duszpasterski  będziemy przeżywać pod szczególnym patronatem Matki Bożej Fatimskiej, w związku z 100. rocznicą objawień. Odczytujemy ten znak jako wezwanie, by głosić w naszej Ojczyźnie, w i parafii przesłanie Fatimy. Wyzwaniem staje się dla nas także Rok Świętego Brata Alberta, ogłoszony przez Konferencję Episkopatu Polski w związku z 100. rocznicą śmierci „Brata naszego Boga”.

10.  W tym tygodniu pan organista od 24 listopada,  czyli od czwartku rozpoczyna  roznoszenie opłatków wigilijnych od dzielnicy Wola.  U sióstr zakonnych w opłatki zaopatruje się wyznaczona część Parafii. Przypominamy, ze ofiary składane przy tej okazji to jest część wynagrodzenia za całoroczną pracę w naszym kościele.

11. Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.