Ogłoszenia 20.04.2014

1. WIELKANOCRezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w Besku: 9.15, 11.00, 16.00  bez Nieszporów.  Msza św. z procesją w Mymoniu i w Porębach o godz. 9.00.

2.  Dzisiaj rozpoczynamy oktawę Wielkanocy – Biały Tydzień, który przedłuża świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00. Taca Przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

4.  Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia i świątyni na święta: księżom wikariuszom, panu kościelnemu, siostrom zakonnym za przygotowanie wystroju Ciemnicy i Grobu Pańskiego, panu organiście, kantorom śpiewającym Mękę Pańską w Wielki Piątek, członkom Akcji Katolickiej, ministrantom lektorom, scholii, parafiankom sprzątającym kościół, strażakom i pracownikom Zakładu Energetycznego w Besku za odczyszczenie ścian świątyni, strażakom wzorową służbę przy Grobie Pańskim, Policji i strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Parafialnej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, orkiestrze OSP w Besku za uświetnienie Rezurekcji, różom różańcowym, dzieciom, młodzieży za udział w adoracji i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób swoim talentem i pracą przyczynili się do godnego przeżycia tych świętych dni. Bóg zapłać!

5.   We wtorek o godzinie 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

6.   We  środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W sobotę  w kościele parafialnym w Besku przy relikwiach błogosławionego Jana Pawła II o godzinie 20.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed kanonizacją Jana Pawła II. O godzinie 21.37 zostanie odprawiona Msza święta. Zapraszamy Parafian na wspólną modlitwę.

 8. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego –  w tym dniu jest ważna uroczystość dla naszej wiary, a mianowicie Kanonizacja Papieża Jana Pawła II  i Papieża Jana XXIII. Bezpośrednia transmisja  z Watykanu w telewizji Mszy św. kanonizacyjnej rozpocznie się o godzinie 10.00. Wyniesienie do chwały ołtarzy Papieża Polaka to moment, ważny w historii Polski i Kościoła. Zachęcamy Parafian od oglądania w telewizji tego ważnego wydarzenia  W Besku Msze święte odprawione będą: 7.30, 9.15. suma o godzinie 11.00 a po południu o godzinie 16.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta. Odpust w Mymoniu  o godzinie 12.00. Msza święta w Porębach będzie odprawiona o godzinie 10.00.