Ogłoszenia 2.10.2016

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin. O godzinie 16.00 – procesja różańcowa do pięciu ołtarzy i zmiana tajemnic różańcowych adoruje róża Niepokalanego Serca NMP przełożona Zofia Szul.

3. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca od  poniedziałku  rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi prosimy we środę od godziny 16.00.

4.  Od jutra Msze św. będą odprawiane o godzinę wcześniej, czyli po nabożeństwie różańcowym o godz. 17.00

5. Trwa miesiąc październik, a zatem codziennie odprawiane są nabożeństwa różańcowe – za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie  organizowany jest konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych  w  Mymoniu i w Porębach o godzinie 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe.

6. Pierwszy piątek miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża św. Jadwigi Królowej przełożona Ewa Ćwiąkała. Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i Msza święta. W kościołach filialnych  Mymoniu i Porębach o godz. 15.30 – nabożeństwo różańcowe, spowiedź i Msza św. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godziny 8.00.

7. Za tydzień, będziemy obchodzili kolejny, XVI Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W Roku Miłosierdzia polscy biskupi zachęcają za Papieżem Polakiem do wcielania w życie wyobraźni, a nawet fantazji miłosierdzia. Przypominają przeżycia Światowych Dni Młodzieży i towarzyszące im słowa „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, które towarzyszyły spotkaniom z Ojcem Świętym Franciszkiem. Po Mszach świętych zbiórka do puszki na pomoc młodzieży biednej, a zdolnej.