Ogłoszenia 2.04.2017

1.  Dzisiaj po Mszach świętych zgłaszanie chorych do spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Chorych w Besku będziemy odwiedzać jutro tj. w poniedziałek  w godzinach od 8.00 do13.00.

2. We wtorek o godzinie 16.00 spowiedź kandydatów do bierzmowania, ich świadków.

3. We środę ze względu na spowiedź wielkanocną w naszym dekanacie Msza św. będzie odprawiana tylko rano o godzinie 7.00, a w sobotę o godzinie 9.00. Kancelaria parafialna w te dni czynna będzie tylko po porannej Mszy świętej.

4. W czwartek o godzinie 18.00 w naszym kościele sakramentu bierzmowania młodzieży dziewięciu  parafiom naszego dekanatu udzieli ks. Biskup Stanisław Jamrozek.

5. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej rano po Mszy świętej o godzinie 7.00  po południu o godzinie 18.00. Zachęcamy dzieci młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Mymoniu o godzinie 18.00, a w Porębach o godzinie 17.00 prowadzą Parafianie tych wiosek.

6. Spowiedź przed świętami wielkanocnymi w naszej Parafii  będzie w najbliższą sobotę 8 kwietnia 2017 roku i tak w Besku od godziny 9.30 do 12.00 i od 14.30 do 17.00. W kościele filialnym w Porębach spowiedź od 9.30 i odwiedzenie chorych. W kościele filialnym w Mymoniu spowiedź od 14.30 i odwiedzanie chorych. Prosimy Parafian, aby w tym dniu skorzystali ze spowiedzi, gdyż w późniejszym czasie okazji do spowiedzi będzie niewiele.

7. W najbliższą niedzielę Niedziela Palmowa na sumie poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Prosimy, aby dzieci szkolne jak w lata ubiegłe z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowały piękne palmy na tę uroczystość i licznie wzięły udział  na sumie w uroczystości Niedzieli Palmowej.

8. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku o godzinie 16.00.  Dzisiaj adoruje róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz, a w przyszłą niedzielę róża M.B. Nieustające Pomocy przełożona Elżbieta Kielar. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.

9. Dziękujemy za ofiary na światło do Bożego Grobu:

    1. Róża MB Bolesnej Przełożona Maria Kornasiewicz

    2. Róża Matki Kościoła przełożona Stanisława Strachocka

    3. Róża Matki Miłosierdzia przełożona Teresa Marchel

    4. Róża Zwiastowania NMP przełożona Maria Bacior

10. Wszystkie dzieci klas 4 szkoły podstawowej które rok temu przystąpiły do I Komunii. Zapraszamy na spotkanie do kościoła we wtorek po wieczornej Mszy świętej.

11. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wzorem roku ubiegłego w najbliższą sobotę i niedzielę będą rozprowadzać dekoracje świąteczne. Całkowity przychód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na przygotowanie święconek wielkanocnych dla samotnych osób w naszej parafii. Warto wesprzeć inicjatywę młodzieży i pomóc także potrzebującym.