Ogłoszenia 19.03.2017

1.  Po Mszach świętych można nabyć świece paschaliki i baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym.  Caritas rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne na stół świąteczny. Ofiary 7zł paschalik  i 5zł baranek wielkanocny.  Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.

2. Dzisiaj  u sióstr felicjanek od godziny 8.00 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Patrona domu świętego Józefa. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.

3. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To dzień  szczególnej modlitwy za ojców.

4.  W poniedziałek 20 marca i wtorek 21 marca 2017 r. są organizowane Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół w Besku. Prosimy rodziców, aby pomogli swoim dzieciom owocnie przeżyć te ważne ćwiczenia duchowe w tym Wielkim Poście.

5.W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

6. We wtorek o godzinie 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

7. We  środę o godzinie 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godzinie 7.00, po południu o godzinie 17.00. Dla młodzieży i osób chętnych o godz. 19.00 adoracja krzyża, a o godz. 20.00 droga krzyżowa.  Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, ucałowanie relikwii św. w Porębach o godzinie 16.00, a w Mymoniu o godzinie 17.00.

9. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Duchowa Adopcja.

W każdej godzinie i minucie, gdzieś na świecie, umierają najmniejsi i najbardziej bezbronni – nie narodzone dzieci. One wołają o pomoc również do Ciebie.  Nie zwlekaj. Możesz się przyczynić do ich ocalenia, podejmując Duchową Adopcję.

   Zasady Duchowej Adopcji są proste. Jest to modlitewne zobowiązanie złożone najlepiej przy ołtarzu, podjęte przez konkretną osobę w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie Bogu. Przez dziewięć miesięcy osoba podejmująca Duchową Adopcję ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się jeden dziesiątek Różańca Świętego, codzienna modlitwa, której tekst podajemy, oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie – jak post lub walka z nałogiem.

   Duchową Adopcję może podjąć każdy. Najpierw można objąć modlitwą tylko jedno dziecko. Po jej zakończeniu można adoptować duchowo kolejne, pod warunkiem dopełnienia poprzednich zobowiązań. Należy pamiętać o codziennym wypełnianiu przyrzeczeń.

Modlitwa codzienna: Panie Jezu – za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen

 

   Na stoliku w kaplicy Matki Bożej wyłożona jest Parafialna Księga Duchowej Adopcji, prosimy wpisywać się do niej.

10. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku o godzinie 16.00.  Dzisiaj adoruje róża św. Matki Teresy z Kalkuty przełożona Kazimiera Kasperkowicz, a w przyszłą niedzielę róża Matki Bożej Gromnicznej przełożona Zofia Rzońca. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest tradycyjnie na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.

11. Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

12. Biuro Podróży RAFAEL – STELLA MARIS organizuje 10 – dniową pielgrzymkę autokarową do Fatimy w dniach 18 – 28 lipca, z racji 100 – lecia objawień.  Koszt pielgrzymki 2 500 zł + 35 EU. Szczegółowy plan znajduje się w przedsionku kościoła, a także na stronie internetowej parafii. Chętne osoby, prosimy o wpisywanie się na listę u ks. Radosława.