OGŁOSZENIA – 18.10.2020

29 Niedziela zwykła

18.10.2020 r.

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna. Ojciec Święty wyjaśnia ideę dnia misyjnego: „Światowy Dzień Misyjny jest uprzywilejowanym momentem, w którym wierni z różnych kontynentów angażują się poprzez modlitwy i konkretne gesty solidarności we wspieranie młodych Kościołów na terenach misyjnych”. Papież nazywa ten dzień „świętem łaski i radości”. Jak wyjaśnia, Duch  Święty daje mądrość i męstwo tym, którzy otwierają się na Jego działanie. Z kolei świadomość, że Jezus Chrystus wspiera dzieło misyjne i mu towarzyszy, wypełnia serca głoszących Dobrą Nowinę radością. W Światowy Dzień Misyjny w kościołach na całym świecie zbierane są ofiary na rzecz młodych Kościołów na terytoriach misyjnych. Papież zaznacza, że to okazja, by „ożywić pragnienie i obowiązek moralny radosnego uczestniczenia w misji ad gentes”.
 
2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pomoc misjom.
3. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II.
4. W sobotę wspomnienie bł. Jana Wojciecha Balickiego prezbitera.
5. W związku z zaistniałą sytuacją, planowana pielgrzymka autokarowa z naszej Parafii nie odbędzie się. Prosimy, aby odbierać swoje zaliczki u ks. Rafała.
7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.