Ogłoszenia 18.10.2015

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna. Ojciec Święty wyjaśnia ideę dnia misyjnego: „Światowy Dzień Misyjny jest uprzywilejowanym momentem, w którym wierni z różnych kontynentów angażują się poprzez modlitwy i konkretne gesty solidarności we wspieranie młodych Kościołów na terenach misyjnych”. Papież nazywa ten dzień „świętem łaski i radości”. Jak wyjaśnia, Duch  Święty daje mądrość i męstwo tym, którzy otwierają się na Jego działanie. Z kolei świadomość, że Jezus Chrystus wspiera dzieło misyjne i mu towarzyszy, wypełnia serca głoszących Dobrą Nowinę radością. W Światowy Dzień Misyjny w kościołach na całym świecie zbierane są ofiary na rzecz młodych Kościołów na terytoriach misyjnych. Papież zaznacza, że to okazja, by „ożywić pragnienie i obowiązek moralny radosnego uczestniczenia w misji ad gentes”.  

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pomoc misjom.

3. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe.

4. We środę  na godzinę 17.00 do kościoła zapraszamy rodziców i młodzież pierwszej klasy gimnazjum na spotkanie modlitewno-formacyjne przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.

5. We czwartek 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II.

5. W sobotę  24 października – wspomnienie bł. Jana Wojciecha Balickiego. Modlimy się o jego kanonizację.

6.  Jutro po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

7. Młodzież KSM-u naszej parafii od 18 października będzie rozprowadzać po każdej Mszy świętej w niedzielę i dni powszednie znicze i wiązanki przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Ofiary zostaną przeznaczone na działalność KSM-u m.in. na rekolekcje KSM. Gorąco zachęcamy do wsparcia inicjatywy młodzieży.