Ogłoszenia 18.05.2014

1. Dzisiaj  Msza święta w Porębach będzie odprawiona o godzinie 8.30, a w Mymoniu o godzinie 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii świętej.

2. Dzisiaj na sumie  Uroczystość I rocznicy  Komunii świętej dla dzieci klasy III.

3.Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na parafie szczególnie potrzebujące.

4. Nabożeństwo majowe w kościele w Besku w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwie do Matki Bożej w tym pięknym miesiącu. W kościołach filialnych prowadzą nabożeństwo majowe róże różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę po Mszy świętej.

5. W wtorek 20 maja rocznica święceń bpa Stanisława Jamrozka. 

6.  W środę na godzinę 17.00 zapraszamy do kościoła kandydatów na ministrantów z klasy II.

7. Stowarzyszenie „Beskowianki” zaprasza jak w roku ubiegłym na nabożeństwa majowe przy kapliczkach na terenie Beska w najbliższą  sobotę  24 maja o godz. 19.00 majówka  przy kapliczce ulica Wolska – rodzina Kolanko.

8. W przyszłą niedzielę 25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Europę trzeba budować nie tylko na wartościach ekonomicznych, ale przede wszystkim opierając ją na tych wartościach duchowych – przypomina Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Zachęca do udziału w głosowaniu i apeluje o odpowiedzialny wybór osób, którym na sercu leży autentyczne dobro Europy i Polski.   „Włączając się w apel Biskupów Wspólnoty Europejskiej, aby każdy z nas, obywateli Europy, w duchu odpowiedzialności za nią i dobrze spełnionego obowiązku poszedł do urn wyborczych i oddał w wyborach do Parlamentu Europejskiego swój głos zgodnie z własnym dobrze uformowanym sumieniem, przypominamy, że w ten sposób – poprzez naszych przedstawicieli, którzy będą działać w Parlamencie Europejskim w duchu św. Jana Pawła II –  my sami będziemy mogli wypełnić te zobowiązania, które w odniesieniu do budowania jedności europejskiej pozostawił nam św. Jan Paweł II” – napisali członkowie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski: abp Stanisław Gądecki, abp Marek Jędraszewski i bp Wojciech Polak.

9.  Dziękujemy rodzicom dzieci klasy III za  dar złożony dla Parafii /dwie fioletowe stuły/.