Ogłoszenia 18.03.2018

1. Od piątku w Parafii Besko trwają Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. A oto program:

                                                      N I E D Z I E L A 

             godz.    7.30            Msza św. z nauką ogólną w Besku.

             godz.    8.15            Msza św. z nauką ogólną w Mymoniu i Gorzkie żale.

             godz.    9.15            Msza św. z nauką ogólną  w Besku.

             godz.  10.15            Msza św. z nauką ogólną w Porębach i Gorzkie żale.

             godz.  11.00            Msza św. z nauką ogólną w Besku

             godz.  16.00            W Besku Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym

                                             Msza św.

 

                                                 P O N I E D Z I A Ł E K   

             godz.    9.00              Msza św. z nauka  ogólną w Besku.

             godz.  15.00              Msza św. z nauką ogólną  w Porębach.

             godz.  16.00              Msza św. z nauką ogólną w Mymoniu.

             godz.  17.00              Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji w Besku.

 

Rekolekcje Wielkopostne w tym roku w naszej Parafii głosi ojciec Władysław  – redemptorysta.

 

2.  Dzisiaj 18 marca w kaplicy u sióstr felicjanek od godziny 8.00 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Patrona domu świętego Józefa. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.

3. We wtorek, środę, czwartek ze względu na spowiedź wielkanocną w naszym dekanacie Msza św. będzie odprawiana tylko rano o godzinie 7.00, a w sobotę o godzinie 9.00. Kancelaria parafialna w te dni czynna będzie tylko po porannej Mszy świętej.

4. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej rano po Mszy świętej o godzinie 7.00  po południu o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Mymoniu o godzinie 17.00, a w Porębach o godzinie 16.00.

5. Spowiedź przed świętami wielkanocnymi w naszej Parafii  będzie w najbliższą sobotę – 24 marca 2018 roku i tak w Besku od godziny 9.30 do 12.00 i od 14.30 do 17.00. W kościele filialnym w Porębach spowiedź od 9.30 i odwiedzenie chorych. W kościele filialnym w Mymoniu spowiedź od 14.30 i odwiedzanie chorych. Prosimy Parafian, aby w tym dniu skorzystali ze spowiedzi, gdyż w późniejszym czasie okazji do spowiedzi będzie niewiele.

6. W najbliższą niedzielę Niedziela Palmowa na sumie poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Prosimy, aby dzieci szkolne jak w lata ubiegłe z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowały piękne palmy na tę uroczystość i licznie wzięły udział  na sumie w uroczystości Niedzieli Palmowej.

7. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku o godzinie 16.00.  Dzisiaj adoruje róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz, a w przyszłą niedzielę róża M.B. Częstochowskiej przełożona Helena Folcik. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.

8. Dziękujemy za ofiary na światło do Bożego Grobu:

1. Róża MB Bolesnej przełożona Maria Kornasiewicz

2. Róża Matki Kościoła przełożona Stanisława Strachocka

3. Róża Matki Miłosierdzia przełożona Teresa Marchel

4. Róża Zwiastowania NMP przełożona Maria Bacior

5. Róża św. Teresy przełożona Kazimiera Kasperkowicz

 

9.  Po Mszach świętych można w zakrystii nabyć baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym.