Ogłoszenia 17.12.2017

1. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty ze względu na spowiedź przed świętami w parafiach naszego dekanatu – roraty o godzinie 6.30 Godzinki, a o godzinie 7.00 Msza święta. Mszy świętej wieczorowej, nie będzie. Kancelaria parafialna czynna po porannej Mszy świętej.

2. W sobotę przypada rocznica święceń biskupich, a w niedzielę dzień imienin ks. Abpa Adama Szala, polecamy modlitwie Parafian naszego Pasterza.

3. W następną niedzielę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w Besku: 6.00 Godzinki 6.30, 9.15 i 11.00. Mszy świętej wieczorowej nie będzie. W kościołach filialnych Msze św. tradycyjnie jak w każdą niedzielę. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Przypominamy Parafianom, że wieczerzę rozpoczynamy czytaniem Pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa z ewangelii świętego Łukasza – rozdział 2, modlimy się za żywych i zmarłych i śpiewamy kolędy. W ten wieczór wykluczamy alkohol.

4. Pasterka w Besku o godzinie 24.00, a w kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 22.00. Połowę ofiar na tacę z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.

5. Informujemy Parafian że,  peregrynacja obrazu „Jezu ufam Tobie” trwa do najbliższego czwartku, a w piątek rano prosimy aby obraz wraz z materiałami na peregrynację przynieść do kościoła i będzie przerwa w peregrynacji do 2 stycznia 2018 r. po tym terminie obraz wróci do rodzin na peregrynację.

6.  Po Mszach świętych można nabyć świecę „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W przedsionku kościoła pan kościelny rozprowadza świece Caritas na wigilijny stół. Cena świecy to równowartość jednego obiadu dla biednego dziecka – co najmniej 5 zł.