Ogłoszenia 17.08.2014

1. We wtorek o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W przyszłą niedzielę w związku z dożynkami gminnymi sumy o godzinie 11.00 nie będzie, natomiast zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony o godzinie 14.00.

4. Prosimy, aby Przełożone  róż, złożyły w Kancelarii parafialnej aktualną 20 osobową listę członków konkretnej róży różańcowej z wyszczególnieniem nazwiska i imienia oraz adresu, czyli ulicy i numeru domu, każdej siostry różańcowej. Siostry różańcowe, które należały do róży od wielu lat, a obecnie Przełożonej róży nie uda się skompletować dawnej róży są poproszone, aby złożyły karteczki na ołtarzu Matki Bożej z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz adresem, a więc ulicą i numerem domu i z tych osób zostaną utworzone nowe róże Żywego Różańca w naszej Parafii, dotyczy to także osób, które nie należały dotąd do róż Żywego Różańca, a chcą się zapisać od róż Żywego Różańca w naszej Parafii.  Osoby chore, które obecnie nie mogą przyjść do kościoła, a przez lata należały do róży, a obecnie ich róża się rozpadła proszę, aby ktoś z rodziny napisał karteczkę z imieniem i nazwiskiem oraz z pełnym adresem i złożył na ołtarzu Matki Bożej. Kiedy skompletujemy wszystkie róże, to spotkamy się na wspólnej modlitwie różańcowej i nadamy przez losowanie każdej róży  – Patrona róży.

5. Pomagamy poszkodowanym w kataklizmie

W ostatnich dniach w wyniku gwałtownych zjawisk pogodowych ucierpiało ponad 200 rodzin mieszkających, głównie w Kraczkowej oraz okolicznej Malawie (diec.rzeszowska). Skala zniszczeń jest trudna jeszcze do oszacowania, wiadomo, że remonty domów i zabudowań gospodarczych pociągnął za sobą niemałe nakłady finansowe. Solidaryzując się z poszkodowanymi pragniemy pomóc rodzinom, które ucierpiały w kataklizmie i stanęły w obliczu nieplanowanych wydatków przy zabezpieczeniu i odbudowie swoich domów. Wobec powyższego Metropolita Przemyski, Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik zarządził, by w najbliższą niedzielę 24 sierpnia we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Archidiecezji zostały zebrane do puszek ofiary na ten cel.