OGŁOSZENIA – 17.03.2019

II Niedziela Wielkiego Postu
17.03.2019 r.
1. Dzisiaj druga niedziela wielkopostna, jest to Niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając dar serca do skarbonki przed kościołem.
2. Dzisiaj 17 marca w kaplicy u sióstr felicjanek od godziny 8.00 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Patrona domu świętego Józefa. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.
3.Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w Besku o godzinie 16.00. Adoruje róża Marii Magdaleny przełożona Maria Rajter, w przyszłą niedzielę adoruje róża św. Marty przełożona Maria Szyndler. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest na dekorację i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.00, a w Porębach o godzinie 9.30.
4. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za ojców.
5. We środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godzinie 7.00, po południu o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, ucałowanie relikwii św. w Porębach o godzinie 16.00, a w Mymoniu o godzinie 17.00.
7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.