Ogłoszenia 16.11.2014

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pomoc dla Domu Księży Emerytów – Emaus.

2. Dzisiaj po wieczorowej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

3. W poniedziałek Mszy świętej wieczorowej nie będzie ze względu kapłańską kongregację rejonową.

4. We wtorek Mszy świętej wieczorowej nie będzie ze względu na modlitwę wszystkich księży pracujących w naszym dekanacie za zmarłych kapłanów z dekanatu

– kościołem stacyjnym jest Parafia Jasionów – Msza święta żałobna o godzinie 17.00.

5. Nabożeństwo wspominkowe w pozostałe dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a w niedzielę o godzinie 16.00.

6. Parafianki zbierające ofiary na kościół ze względu na kongregacje kapłańskie w poniedziałek i we wtorek są proszone na spotkanie nie we wtorek, jak to był

tradycyjnie, a we środę po Mszy świętej wieczorowej.

7. Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. W kaplicy sióstr felicjanek od godziny 8.00 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Siostry zapraszają na wspólną modlitwę.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszki na pomoc Hospicjum w Krośnie, gdzie są leczeni i nasi Parafianie.

9. Komunikat.

Papieskie  Stowarzyszenie  Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadzi na terenie Archidiecezji Przemyskiej w dniach 18 listopada – 13 grudnia 2014 r. zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (telewizory, komputery, monitory, lodówki, pralki itp.). Jest to akcja która obejmuje wszystkie diecezje w Polsce. Jej celem jest pozyskanie jak największej ilości zużytego sprzętu i w ten sposób zdobycie środków, dzięki którym służy pomocą Kościołowi misyjnemu, będącemu w potrzebie (budowane są szkoły, szpitale, kaplice, studnie). Z zebranych funduszy wspierane są również wspólnoty kościoła prześladowanego i klasztory kontemplacyjne. Zbiórka ma także wymiar edukacyjny i ekologiczny.

Dzięki zaangażowanie różnych grup i wspólnot działających na terenie parafii, pomocy samorządów, szkół, OSP, będzie można zebrać dużą ilość zużytego sprzętu, co przełoży się na skuteczniejszą i bardziej rozległą pomocy Kościołom będącym często w wielkiej potrzebie. Za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu zbiórki składam Księżom Proboszczom i Parafianom w imieniu Kirche In Not serdeczne Bóg zapłać i zapewniam o modlitewnej pamięci.

                                                              ks. Jarosław Kędra, koordynator zbiórki.

W naszej Parafii Besko zbiórka taka odbędzie się w przyszły poniedziałek, czyli 24 listopada. Rano o godzinie 8.00 prosimy wystawić przed swoje posesje w/w sprzęt na ten szlachetny cel.

10. W związku z ofertą na wykonanie okładziny dębowej – boazerii do nowego kościoła została złożona jedna oferta na wykonanie tej pracy. Wczoraj Rada Parafialna podjęła decyzję, że pracę tę wykona firma pana Waisa z Klimkówki i z wykonawcą zostały omówione podstawowe zagadnienie w tej sprawie.