OGŁOSZENIA – 16.06.2019

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16.06.2019 roku

 

1. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
2 .Dzisiaj po Mszach św. jak było głoszone w ubiegłą niedzielę zbiórka do puszki na pomoc dla pokrzywdzonych przez ulewne deszcze, podtopienia i burze.
3. Nabożeństwo czerwcowe do NSPJ codziennie po Mszy św. wieczorowej.
4. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek przed Uroczystością Bożego Ciała będzie w poniedziałek tj. jutro o godz. 17.30 koło kościoła.
5. We wtorek od godz. 16.00 spowiedź święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim dzieciom o spowiedzi świętej.
6. We środę o godzinie 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej w Besku. Zapraszamy rodziców, nauczycieli i wychowawców na tą wspólną dziękczynną modlitwę.
7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w Besku: rano 7.30, uroczysta suma o godzinie 10.00 i procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy.
Trasa procesji eucharystycznej:
1. ołtarz – rodzina p. Krzemińskich i sąsiedzi
2. ołtarz – rodzina p. Stapińskich i sąsiedzi
3. ołtarz – rodzina p. Bałaban i sąsiedzi
4. ołtarz – siostry Felicjanki
Prosimy, aby do udekorowania ołtarzy włączyli się wszyscy sąsiedzi. Śpiew na procesji prowadzi orkiestra OSP Besko na przemian z panem organistą. Na procesję bierzemy – krzyż, berło, chorągwie, feretron, obrazy i baldachim Po modlitwie przy 4 ołtarzu odśpiewamy dziękczynne – Ciebie Boga wysławiamy… błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i powrót do kościoła, gdzie hymnem Boże coś Polskę… zakończymy procesję eucharystyczną. Na procesję zapraszamy dzieci klasy trzeciej w strojach pierwszokomunijnych oraz małe dzieci do sypania kwiatów.
Po południu o godzinie 16.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła i Msza święta W kościołach filialnych w Mymoniu i Porębach o godzinie 9.00 Msza św. i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a niedzielę po sumie.
8. W Boże Ciało odbędzie się wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca Jednego Ducha, zbiórka na parkingu przy kościele o godz. 15.30. Koszt wyjazdu 25 zł. Osoby niepełnoletnie prosi się o dostarczenie w dniu wyjazdu zgody rodziców lub opiekunów.
9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.