Ogłoszenia 16.04.2017

1. WIELKANOC – Rezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w Besku: 9.15, 11.00, 16.00  bez Nieszporów.  Msza św. z procesją w Mymoniu i w Porębach o godz. 9.00.

2. Od Wielkiego Piątku rozpoczęła się Nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia, odprawiana jest  codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00.

3. Dzisiaj rozpoczynamy oktawę Wielkanocy – Biały Tydzień, który przedłuża świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00.

5. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia i świątyni na święta: księżom wikariuszom, panu kościelnemu, panu organiście, siostrom zakonnym za przygotowanie wystroju Ciemnicy i Grobu Pańskiego, ministrantom, lektorom, scholi, chórowi, parafiankom sprzątającym kościół, strażakom za wzorową służbę przy Grobie Pańskim, Policji i strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Parafialnej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, orkiestrze OSP w Besku za uświetnienie Rezurekcji, różom różańcowym, dzieciom, młodzieży za udział w adoracji, GOK w Besku i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób swoim talentem i pracą przyczynili się do godnego przeżycia tych świętych dni. Bóg zapłać!

6. We środę Mszy św. wieczorowej nie będzie, ze względu na rejonową kongregację kapłańską.

7. W najbliższy piątek w naszym kościele w Besku rozpocznie się od godziny 18.00  „NOC MIŁOSIERDZIA”

   Program nabożeństwa jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.  Zachęcamy Parafian do udziału  w modlitwie w naszej świątyni tym czasie.

8. W sobotę w naszej Parafii rozpoczyna się peregrynacja obrazu „Jezu ufam Tobie”. O godzinie 19.00 w kościele filialnym Mymoniu Msza święta i przekazanie rodzinie obrazu na peregrynację.

Słowo do Parafian z okazji peregrynacji !

 

   Otwórzcie drzwi Chrystusowi – tymi słowami Jan Paweł II zainaugurował wielki pontyfikat 22 października 1978 roku. Mówił wówczas: „Wy wszyscy, którzy posiadacie nieocenione szczęście wiary, wy wszyscy, którzy jeszcze szukacie Boga, a także wy, których dręczy zwątpienie, zechciejcie przyjąć raz jeszcze – dzisiaj, w tym świętym miejscu – słowa wypowiedziane przez Szymona Piotra: „Ty Jesteś Chrystus, Syn Boga żywego”. W tych słowach jest wiara Kościoła, w tych właśnie słowach jest nowa prawda, czyli najwyższa i ostateczna prawdą o Człowieku, Synu Boga żywego. "Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego". Nie bójcie się przygarnąć Chrystusa i przyjąć Jego władzę, pomóżcie Papieżowi i wszystkim tym, którzy pragną służyć Chrystusowi, służyć człowiekowi i całej ludzkości. Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”.

   Otwórzcie drzwi Chrystusowi – tymi słowami zwracamy się jako kapłani tej wspólnoty. Otwórzcie drzwi Waszych domów i przyjmijcie wizerunek Pana Jezusa Miłosiernego! Nie bójcie się! Wyznajcie wiarę bez lęku, z odwagą. Otwórzcie drzwi Chrystusowi – drzwi Waszych serc, dusz, umysłów!

   Niech Jezus Miłosierny, którego przyjmujecie, ogarnie Wasze domy i rodziny swoją miłością miłosierną i niech przemieni serca i sprawi, że umocnimy się w świętej wierze, a żywy Kościół będzie wzrastał i powiększał naszą radość.

   Miłosierny Pan staje u naszych drzwi i woła: „Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do nie goi będę z nim wieczerzał, a on ze Mną (Ap 3, 20). Wołajmy do Niego na wzór Apostołów: „Panie, przymnóż nam wiary” (Łk 17, 5).

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Wasi Duszpasterze

 

10. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust w Mymoniu  o godzinie 12.00. Msza święta w Porębach będzie odprawiona o godzinie 10.00.

11. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia, składka po Mszach św. do puszek na pomoc dla Syrii.