Ogłoszenia 15.06.2014

1. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

2. Dzisiaj Msza święta w Porębach o godz. 13.30, a po niej uroczystości strażackie w związku z przekazaniem wozu strażackiego. Organizatorzy zapraszają na te uroczystości.

3.  We środę na Mszy św. wieczorowej przyjęcie nowych ministrantów.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w Besku: rano 7.30, uroczysta suma o godzinie 10.00  i procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy.

Trasa procesji eucharystycznej:

1. ołtarz – rodzina p. Krzemińskich i sąsiedzi

2. ołtarz – rodzina p. Stapińskich i sąsiedzi

3. ołtarz – rodzina p. Bałaban i sąsiedzi

4. ołtarz – siostry Felicjanki

Prosimy, aby do udekorowania ołtarzy włączyli się wszyscy sąsiedzi. Śpiew na procesji prowadzi orkiestra OSP Besko na przemian z panem organistą. Na procesję bierzemy – krzyż, berło, chorągwie, feretron, obrazy i  baldachim. Po modlitwie przy 4 ołtarzu odśpiewamy dziękczynne – Ciebie Boga wysławiamy… błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i powrót do kościoła, gdzie hymnem – Boże coś Polskę… zakończymy procesję eucharystyczną. Na procesję zapraszamy dzieci klasy drugiej w strojach pierwszokomunijnych oraz małe dzieci do sypania kwiatów.

Po południu o godzinie 16.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła i Msza święta

W kościołach filialnych w Mymoniu i Porębach o godzinie 9.00 Msza święta i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a niedzielę po sumie.