Ogłoszenia 15.03.2015

1. Po Mszach świętych można nabyć świece paschaliki i baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym. Caritas rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne na stół świąteczny. Ofiary 7zł paschalik i 5zł baranek wielkanocny. Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.

2. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w Besku o godzinie 16.00. Adoruje róża Zofii Szul. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00. W przyszłą niedzielę na Gorzkich żalach adoruje róża Bronisławy Ziemiańskiej.

3. W poniedziałek rozpocznie się triduum przed Uroczystością św. Józefa w czasie Mszy św. wieczorowej homilie głosił będzie spowiednik sióstr Felicjanek. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.

4. We czwartek 19 marca Uroczystość św. Józef Oblubieńca NMP. Jest to dzień imienin papieża seniora Benedykta XVI i abpa Jozefa Michalika. Polecamy solenizantów modlitwie Parafian. Zapraszamy Parafian do kościoła w Besku na uroczystą Mszę o godzinie 17.00, której będzie przewodniczył ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek w związku z nadaniem Przedszkolu sióstr Felicjanek imienia św. Józefa.

5. W piątek w Besku Nabożeństwo Drogi krzyżowej rano po Mszy świętej o godzinie 7.00 a południu rozpoczynają się Wielkopostne Rekolekcje Parafialne.

Oto program:

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne – Besko

20 – 23.03.2015 r.

P I A T E K

godz. 16.00 Droga krzyżowa w Mymoniu.

godz. 17.00 Droga krzyżowa w Porębach.

godz. 17.00 Droga krzyżowa w Besku.

Msza św. z nauką na rozpoczęcie rekolekcji w Besku.

S O B O T A

godz. 9.00 Msza św. z nauką ogólną w Besku.

godz. 15.00 Msza św. z nauką ogólną w Porębach.

godz. 16.00 Msza św. z nauką ogólną w Mymoniu.

godz. 17.00 Msza św. z nauką ogólną w Besku.

N I E D Z I E L A

godz. 7.30 Msza św. z nauką ogólną w Besku.

godz. 8.15 Msza św. z nauką ogólną w Mymoniu i Gorzkie żale.

godz. 9.15 Msza św. z nauką ogólną w Besku.

godz. 10.15 Msza św. z nauką ogólną w Porębach i Gorzkie żale.

godz. 11.00 Msza św. z nauką ogólną w Besku.

godz. 16.00 W Besku Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

Msza św. bez nauki.

P O N I E D Z I A Ł E K

godz. 9.00 Msza św. z nauka dla starszych w Besku.

godz. 15.00 Msza św. z nauką ogólną w Porębach.

godz. 16.00 Msza św. z nauką ogólną w Mymoniu.

godz. 17.00 Msza św. na zakończenie rekolekcji w Besku.

Rekolekcje Wielkopostne w tym roku w naszej Parafii głosi ojciec Roman – redemptorysta.

6. W czasie Parafialnych rekolekcji wielkopostnych: najbliższa sobota i przyszły poniedziałek, nie będzie Mszy św. rano o godzinie 7.00.

7. W poniedziałek po Mszy świętej wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.

8. We wtorek po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.30 spotkanie Rady Parafialnej.

9. Dziękujemy ofiarodawcom dwu witraży, które zostały zamontowane w tym tygodniu w naszej nowej świątyni. Bóg zapłać!

10. Dziękujemy firmie budowlanej rodziny Banaś za bezpłatne wypożyczenie rusztowania oraz za zamontowania i rozmontowania rusztowania przy montażu dwu witraży do nowego kościoła. Bóg zapłać!

11. Dziękujemy Parafianom: Daniel Krzemiński. Paweł Szczęsny i Marcin Nycz za oczyszczenie i umycie dwu okien w nowym kościele przed zamontowaniem witraży, a także za pomoc przy montowaniu i renowacji witraży. Bóg zapłać!

12. Dziękujemy Parafianom: Jan Jaślar i Stanisław Stapiński za przygotowanie projektu i wykonanie decyzji Konserwatora zabytków – wycięcia dwu drzew przy zabytkowym kościele w Besku. Bóg zapłać!

13. W kaplicy M.B. Nieustającej Pomocy są na planszach wypisane listy osób należące do Róż żywego różańca wioski Besko, prosimy się z nimi zapoznać i ewentualne uwagi zgłosić do pana kościelnego.

14. W przyszłą niedzielę u sióstr felicjanek od godziny 8.00 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Patrona domu świętego Józefa. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.

15. Dziękujemy róży imieniem Błog. Matki Teresy przełożona Kazimiera Kasperkowicz za ofiarę na światło do Bożego Grobu.