Ogłoszenia 14.10.2018

  1. Dzisiaj obchodzimy po raz XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Odbędzie się również zbiórka po Mszach św. na „żywy pomnik” Papieża – Polaka: stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Od lat Fundacja utrzymuje ok. 2 tys. stypendystów. Wspierani są oni od 7 klasy szkoły podstawowej aż do zakończenia studiów Każdego roku ok. 200 z nich zdobywa wykształcenie i przeprowadzany jest nabór 200- 250 nowych uczniów. Rokrocznie na stypendia przeznaczane jest ok. 12 mln zł. W ciągu 18 lat istnienia Fundacji DNT wsparciem objęto już ok 5 tys. młodych a jego kwota przekroczyła 200 mln zł.
  2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe.
  3. W czwartek święto św. Łukasza. Modlimy się w intencji służby zdrowia.
  4. W tym tygodniu będzie składka po domach na prace przy naszym kościele.
  5. Dziękujemy za bezinteresowne wykonanie nowej tablicy rozdzielczej oświetlenia dla nowego kościoła – Jerzemu Zubikowi. Bóg zapłać!
  6. W tym tygodniu rozpoczęły się prace konserwatorskie nad polichromią w prezbiterium zabytkowego kościoła. Prace prowadzi konserwator Sławomir Stępień z Krakowa. Koszty prac ponosi Urząd konserwatorski, Parafia Besko i nasza Gmina.