Ogłoszenia 14.08.2016

1.  Trwa miesiąc sierpień czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także miesiąc modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

 2. Jutro 15.08. czcić będziemy NMP w tytule Wniebowzięcia, a w tradycji ludowej zwana jest Matka Boża Zielna.

Porządek Mszy św. w tą Uroczystość w naszej Parafii:

Besko;  –  rano:7.30, 

                –  suma o godz. 10.00 z błogosławieństwem ziół i kwiatów,

                –  po południu o godz.16.00 – bez Nieszporów.

 – Mymoń;  8.30   z błogosławieństwem ziół i kwiatów.

 – Poręby;  10.00  z błogosławieństwem ziół i kwiatów.

3. Jutro 15.08.2016 r.  tradycyjnie o godz. 6.00 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi. Pielgrzymkę poprowadzi ksiądz wikariusz Paweł, serdecznie zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce. Jednocześnie przypominamy o możliwości pielgrzymowania do Starej Wsi autokarem wyjazd o godz. 6.15 z parkingu przy kościele – informacje u p. Anny Stapińskiej.

4.  We wtorek o godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

5.  We środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.  W przyszłą niedzielę w związku z dożynkami gminnymi sumy w  Besku godzinie 11.00 nie będzie,  natomiast zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony o godzinie 13.00, a następnie gminne uroczystości dożynkowe.

7. Serdecznie dziękujemy:

– Marcinowi Kornasiewiczowi za ofiarowanie niemieckich środków do mycia i czyszczenia kościoła,

– Andrzejowi Szyndlerowi wraz ojcem za bezinteresowne prace blacharskie przy balkonie nowego kościoła,

– Ekologicznej Myjni Parowej – Krosno ul. Pużaka 16, za bezinteresowne wyczyszczenie dywanu do zakrystii,

8. Dziękujemy serdecznie, za to, że wczoraj Parafianki i Parafianie tak licznie przyśli i posprzątali nowy kościół po pracach tynkarskich i malarskich oraz zabytkowy do sprawowania liturgii. W tym tygodniu będą kontynuowane prace montowanie urządzeń nagłośnieniowych nowego kościoła przez firmę Rduch i w ten sposób zakończymy zaplanowane prace w nowym kościele. Dlatego najbliższą sobotę na godzinę 8.00 prosimy ponownie, aby Parafie licznie przyśli do generalnego sprzątania nowego kościoła, po tych pracach remontowych i malarskich, prosimy przynieść ze sobą wiadra na wodę i ścierki do czyczczenia boazerii i ławek, zapraszamy chętnych tak mężczyzn jak i kobiety do sprzątania naszych świątyń, bowiem od przyszłej  niedzieli chcemy odprawiać nabożeństwa w nowym kościele. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób swoim talentem, pracą i dobrymi radami wspierają nasze świątynie – składamy serdeczne Bóg zapłać!

9.  W tym tygodniu będzie składka po domach na prace przy naszych kościołach, prosimy o ofiarność na ten cel.