OGŁOSZENIA – 14.03.2021

IV Niedziela Wielkiego Postu

14.03.2021 r.

 

1. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w Besku o godzinie 16.00. Adoruje róża róża NMP Królowej Polski przełażona Maria Kasperkowicz. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00. W przyszłą niedzielę na Gorzkich żalach adoruje róża Matki Miłosierdzia przełożona Teresa Marchel.
2. Od ubiegłej środy trwa Nowenna przed Uroczystością św. Józefa.
3. W piątek 19 marca Uroczystość św. Józef Oblubieńca NMP. Jest to dzień imienin papieża seniora Benedykta XVI i abpa seniora Jozefa Michalika. Polecamy solenizantów modlitwie Parafian. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godzinie 7.00, po południu o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Porębach o godzinie 16.00, a w Mymoniu o godzinie 17.00.
5, Dzisiaj nie będzie u sióstr felicjanek adoracji Najświętszego Sakramentu.
6. Do dzisiejszego numeru gazetki „Amicus” dołączony jest  konkurs dla dzieci w postaci krzyżówki. Krzyżówkę należy wypełnić, podpisać imieniem i nazwiskiem, wpisać wiek  i oddać do wyznaczonego pudełka w Kościele pod chórem do dnia 21.03.2021. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w gazetce 28.03.2021. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
7. Apel!
W związku z nasileniem się zachorowań na Covid -19 w naszej Parafii zwracamy się do Parafian o szczególne środki ostrożności i zachowanie bezwzględne reżimu sanitarnego. Apel kierujemy do wszystkich, aby nadchodzące święta obchodzić możliwie normalnie, a nie na kwarantannie.
8. Podziękowania:

PRACE ROK PANSKI 2021

1. 1.012021 r. Wykonanie trzech drewnianych skarbonek dla ofiar Amicusa . Pracę wykonał Adam Jędrzejczyk.
2. 16.01.2021 r. Oprawa wszystkich nowych lekcjonarzy mszalnych. Pracę wykonał Marcin Semenowicz.
3. 27.01.2021 r. Wykonanie okresowych przeglądów instalacji gazowej, kominowej i elektrycznej we wszystkich budynkach Parafii Besko: kościół zabytkowy w Besku, kościół nowy w Besku. kościół w Mymoniu, kościół w Porębach, plebania, organistówka i dom katechetyczny przez uprawnionych osoby. Protokoły powykonawcze złożono w kancelarii parafialnej w Besku.
4. 23.02.2021 r. Wykonanie pokrowca na nowy baldachim. Pracę wykonał Marcin Semenowicz.
5. 24.02.2021 r. Złożenie wniosku o dofinansowanie prac konserwatorskich przy zabytkowym kościele na stropie prezbiterium – scena przedstawiająca Ducha świętego /koszt prac ok. 70 tysięcy złotych/.
6. 25.02.2021 r. Naprawa dachu nad główną zakrystią. Spadający lód i śnieg z głównego dachu uszkodził 4 krokwie i blachę na dachu głównej zakrystii. Woda deszczowa z dachu zakrystii zalewała elektryczne tablice rozdzielcze, których jest siedem. Prace naprawcze wykonali: Mateusz Józefczyk. Krzysztof Stapiński i Andrzej Szyndler.
7. 25.02.2021 r. Konserwator Bożena Kasel z Wrocanki wzięła do prac renowacyjnych i konserwatorskich feretron z głównego ołtarza z Poręb przedstawiający Najświętsze Serce Pana Jezusa.
8. 26.02.2021 r. Montowanie trzeciej stacji drogi krzyżowej Pan Jezus pierwszy raz upada pod krzyżem. Rzeźby wykonali: dr Kazimierz Mazur rzeźbiarz, polichromię położył /siedem warstw farb/ prof. Kazimierz Rochecki, a zamontowali w naszej świątyni: dr Kazimierz Mazur rzeźbiarz, Daniel Krzemiński. Andrzej Roman i Józef Winiarski. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać! Obecnie są wykonywane dwie stacje Drogi krzyżowej: stacja 12 – Pan Jezus umiera na krzyżu i stacja 4 – Pan Jezus spotyka swoją matkę.
Obecny stan prac nad stacjami jak i rozważania napisane przez wykonawców są umieszczone na stronie internetowej Parafii. Zachęcamy do duchowej lektury na ten Wielki Post.
12.03.2021 r. Podziękowanie różom za ofiary na światło do Bożego Grobu:
– Róża Matki Bożej Różańcowej – przełożona Beata Hedesz
– Róża Matki Teresy z Kalkuty przełożona Kazimiera Kasperkowicz
9. Jeżeli będą możliwe warunki sanitarne – nie chcemy bez potrzeby narażać nikogo – to składka na prace przy kościele po domach będzie po świętach wielkanocnych 2021 r. – obecnie mamy dług za prace w ubiegłym roku, a także za podgrzewania kościoła od października ubiegłego roku do 15 kwietnia 2021 roku – i po świętach w kwietniu lub maju lub czerwcu w zależności od sytuacji sanitarnej poprosimy Parafian, którzy rozumieją potrzebę, aby nasze świątynie piękniały o złożenie ofiar za: październik, listopad ubiegłego roku, a także za: luty, kwiecień i czerwiec 2021 r. W sumie 100 zł. od rodziny. Za zrozumienie tej prośby w tych trudnych czasach serdecznie dziękujemy Parafianom.
10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone przy tej okazji.