OGŁOSZENIA – 14.02.2021

6 Niedziela zwykła

14.02.2021 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
2. W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.
3. We wtorek o godzinie 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa
PRZEPISY POSTNE

1. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje:

a) we wszystkie piątki w roku,
b) w Środę Popielcową i Wielki Piątek
c) 24 grudnia zachęca się, aby nie spożywać mięsa,
Nie ma obowiązku wstrzemięźliwości jeżeli w piątek wypadnie Uroczystość.
2. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i zachowanie postu ilościowego:
a) w Środę Popielcową,
b) w Wielki Piątek.
Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.
Wolni są od obowiązku wstrzymania się od potraw mięsnych w piątki:
a) Wszyscy, którzy stołują się w zakładach zbiorowego żywienia, w których nie są przestrzegane kościelne przepisy postne,
b) Wszyscy, którzy nie mają możliwości wyboru potraw, a muszą spożywać to, co jest dostępne do spożycia.
Dyspensa nie dotyczy Środy Popielcowej i Wielkiego Piątku.
Wierni korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencji Ojca Świętego oraz złożyć drobną ofiarę do skarbonki z napisem „Jałmużna postna”, albo częściej spełniać uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego.
5. W Środę Popielcową Msze święte z posypywaniem głów popiołem w Besku o godzinie 7.00 i 17.00, a w kościołach filialnych o godzinie 15.30.
6. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godzinie 7.00, po południu o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Mymoniu o godzinie 16.00 i w Porębach o godzinie 17.00.
7. W przyszłą niedzielę godz. 16.00 Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku. Adoruje róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest na dekorację i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
W kościołach filialnych w niedzielę Msza święta i Nabożeństwo Gorzkich żali w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.
8. Do najnowszego numeru gazetki „Amicus” została dołączona zdrapka wielkopostna. Jest to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post. Pod każdym dniem tej zdrapki czekają różne niespodzianki, oczywiście z rodzaju takich które zaleca się w Wielkim Poście czyli: jałmużna, post, modlitwa. Wszystkie polecenia są prosto sformułowane i w większości możliwe do wykonania natychmiast po odkryciu. Gazetkę wraz z zdrapką w cenie 3 zł. można nabyć na stoliku pod chórem.
9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone przy tej okazji.