Ogłoszenia 13.11.2016

1. W poniedziałek Mszy świętej wieczorowej nie będzie ze względu kapłańską kongregację rejonową.

2. We wtorek o godzinie 17.00 w naszym kościele  zostanie odprawiona Msza święta za zmarłych kapłanów naszego dekanatu jaćmierskiego – odprawiają wszyscy kapłani naszego dekanatu. Serdecznie zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy za zmarłych duszpasterzy.

3. Intencje mszalne przyjęte od Parafian do odprawienia na poniedziałek i wtorek wieczorem z przyczyn od nas niezależnych będą odprawione rano o godzinie 7.00 w wymienione dni. Za zmianę przepraszamy.

 4. W tym tygodniu zbiórka po domach na ogrzewanie kościoła. Od trzech tygodni zostało włączone ogrzewanie nowego kościoła i będzie pracowało do końca kwietnia przyszłego roku, dlatego prosimy Parafian, aby wychodząc z kościoła zamykać zewnętrzne drzwi świątyni. Za zrozumienie serdecznie dziękujemy.

5. W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce, każdy będzie mógł osobiście i razem z domownikami, we wspólnocie zgromadzenia liturgicznego, dokonać aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Oczywiście owocność naszego włączenia się w Jubileuszowy Akt będzie zależała od wcześniejszego przygotowania swego wnętrza i zaangażowania, od obudzenia naszej wiary.

Dlatego trzeba, byśmy wszyscy od zaraz podjęli trud duchowego przygotowania. Nie można bowiem sprowadzić Jubileuszowego Aktu tylko do wypowiedzenia formuły słownej. Trzeba treść Aktu poznać, w sercu rozważyć i przyjąć. By zaś dobrze zaowocował w naszym życiu, należy zadbać o stan łaski uświęcającej, a więc o serce czyste, pojednane z Bogiem i z bliźnimi. Konieczny jest wysiłek ożywienia osobistej więzi z Jezusem, by mógł działać i zaprowadzać Swe Królestwo w poszczególnych wymiarach naszego życia. Stąd też, pierwszym nakazem chwili jest modlitwa do Ducha Świętego, ponieważ bez Jego pomocy nikt nie jest w stanie wyznać, iż „Panem jest Jezus” (1 Kor 12,3). 

Od czwartku w naszej Parafii rozpocznie się Triduum przed tą uroczystością na które zapraszamy Parafian i tak:

W czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i  akt przyjęcia Jezusa na Króla i Pana w naszym życiu.

W piątek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt przyjęcia Jezusa na Króla i Pana w rodzinie.

W sobotę  po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt przyjęcia Jezusa na Króla i Pana w Ojczyźnie i nabożeństwo „ Wielka pokuta” do godziny 21.00. Serdecznie zapraszamy Parafian!

6. Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. W kaplicy sióstr felicjanek od godziny 8.00 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Siostry zapraszają na wspólną modlitwę.