OGŁOSZENIA – 13.10.2019

28 Niedziela zwykła

13.10.2019 roku

1. Dzisiaj obchodzimy po raz XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy.”. Odbędzie się również tradycyjnie zbiórka po Mszach św. na „żywy pomnik” Papieża – Polaka: na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Od lat Fundacja utrzymuje ok. 2 tys. stypendystów. Wspierani są oni od 7 klasy szkoły podstawowej aż do zakończenia studiów Każdego roku ok. 200 z nich zdobywa wykształcenie i przeprowadzany jest nabór 200- 250 nowych uczniów. W ciągu 19 lat istnienia Fundacji DNT wsparciem objęto już ponad 5 tys. młodych.
2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe.
3. W poniedziałek wypada Dzień Edukacji Narodowej wraz z modlitwą składamy podziękowanie nauczycielom, katechetom, wychowawcom i wszystkim pracownikom oświaty za trud nauczania i wychowania.
4. W piątek święto św. Łukasza. Modlimy się w intencji służby zdrowia.
5. W tym tygodniu będzie składka po domach na prace przy naszym kościele.
6. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.