Ogłoszenia 13.10.2013

1. Dzisiaj  13 października obchodzimy kolejny, trzynasty Dzień Papieski, pod hasłem Jan Paweł II – Papież Dialogu  Pontyfikat Jana Pawła II był czasem wielkiego dialogu, czyli rozmowy Papieża z Bogiem na modlitwie, w czasie Liturgii i w osobistych kontaktach. Lata papieskiego posługiwania były również naznaczone jego dialogiem z człowiekiem i ze współczesnym światem. Po Mszach świętych zbiórka do puszki na pomoc młodzieży biednej a zdolnej.

2. Dzisiaj drugi dzień wizytacji kanonicznej biskupa Stanisława Jamrozka w naszej Parafii Besko, a oto program:

Niedziela 13.10.2013 r.

Godz. 8.00  Kościół w Mymoniu

                  Powitanie Ks. Biskupa

                  Msza św. – odprawia Ks. Wikariusz.

                  –  Słowo Ks. Biskupa.

Godz. 9.30  Kościół w Porębach

                  Powitanie Ks. Biskupa.

                  Msza św.  –  odprawia Ks. Wikariusz.

                  – Słowo Ks. Biskupa.

Godz. 11.00  Kościół w Besku

                   Modlitwa kanoniczna.

                   Powitanie Ks. Biskupa.

                   Suma – odprawia i Słowo Boże głosi Ks. Biskup, Bierzmowanie.

Po Mszy świętej spotkanie z grupami działającymi w Parafii. Po południu prywatne nawiedzenie parafialnego cmentarza przez księdza biskupa i modlitwa za naszych zmarłych.

 

3. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych  w  Mymoniu i w Porębach o godzinie 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe.

4. We środę 16 października – 35 rocznica wyboru Karola Wojtyły – bł. Jana Pawła II na Stolicę Piotrowa. Tego dnia pamiętamy o Księdzu Arcybiskupie Józefie Michaliku z racji rocznicy jego święceń biskupich.

5. W czwartek 17 października organizatorzy zapraszają do GOK-u w Besku na godzinę 19.00 na Wieczór poświęcony błog. Janowi Pawłowi II .

6. We piątek 18 października – święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to święto patronalne służby zdrowia.

7. W tym tygodniu będzie składka po domach na prace przy naszym zabytkowym kościele.

8.  Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną.