Ogłoszenia 13.04.2014

1.  W poniedziałek, wtorek i środę Msza święta będzie odprawiana tylko rano o godzinie 7.00. Mszy świętej wieczorowej nie będzie.

2. Dziękujemy róży Stanisławy Mermer za ofiary na światło do Grobu Pańskiego.

3. TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK – Mszy św. rano nie będzie. Zapraszamy Parafian o godz. 18.00 na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej. Po zakończeniu Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy . W ten wieczór dziękujemy Panu Jezusowi za ustanowienie Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Adoracja trwa do godz.23.00.

WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00. Porządek adoracji wywieszony jest w przedsionku kościoła i zamieszczony na stronie internetowej Parafii Besko. Prosimy, aby członkowie róż zapoznali się z godzinami adoracji, a także dzieci Szkoły Podstawowej i młodzież Gimnazjum w Besku, by w godzinach dla nich wyznaczonych wspólnie całymi klasami gromadziły się na swoją adorację. Rodziców prosimy o dopilnowanie dzieci i przypomnienie o adoracji.

Na godz. 15.00 w Wielki Piątek zapraszamy na Parafialną Drogę Krzyżową – trasa jak w poprzednie lata. Prosimy o powagę, religijną atmosferę i ostrożność w czasie Drogi Krzyżowej. Po powrocie na schodach nowego kościoła ucałowanie relikwii św.

O godz. 19 00 w Wielki Piątek rozpocznie się w kościele Liturgia Wielkiego Piątku na którą składają się: Liturgia słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. w tym dniu nie odprawia się Mszy św. czcząc jedyną Ofiarę Jezusa na krzyżu. Po skończeniu Liturgii Wielkiego Piątku nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu, następnie zostanie wystawiony krzyż do prywatnej adoracji. Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone sana Boży Grób w Jerozolimie. Adoracja trwa do godz. 23.00.

WIELKA SOBOTA – tradycyjnie zachowujemy post. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie od godz. 7.00 Porządek adoracji wywieszony jest w przedsionku kościoła. Święcenie pokarmów w Besku o godz. 10.00 i 12.00 w Mymoniu i w Porębach o godz.10.00.

O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiej Soboty na którą składają się: Poświęcenie ognia, wody, odnowienie przyrzeczeń chrztu św. i Uroczystej Mszy św. Wigilii Paschalnej. Na nabożeństwo w Wielką Sobotę przynosimy świece. Adoracja trwa do godz. 23.00.

WIELKANOC – Rezurekcja o godz. 6.00 (procesja 3 razy wokół kościoła). Na procesję zabieramy feretrony, chorągwie, obrazy po uprzednim przystrojeniu. Pozostałe Msze św. w Besku: 9.15; 11.00; 16.00  bez Nieszporów. Msza św. z procesją w Mymoniu i w Porębach o godz. 9.00.                            

4.  Dziękujemy Parafianom  za złożone ofiary na prace przy naszym kościele i osobom zbierającym ofiary. Bóg zapłać.