Ogłoszenia 12.10.2014

1. Dzisiaj 12 października obchodzimy kolejny, czternasty Dzień Papieski, pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”. „Świętość to nie tylko troska o piękno własnego człowieczeństwa, ale to więź z Bogiem oraz bohaterskie niekiedy otwarcie na człowieka”. Po Mszach świętych zbiórka do puszki na pomoc młodzieży biednej, a zdolnej.

2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe.

3. We wtorek Dzień Edukacji Narodowej modlimy się za nauczycieli i wychowawców.

4. W środę na godzinę 17.00 do kościoła zapraszamy młodzież pierwszej klasy gimnazjum na spotkanie modlitewno-formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

5. We czwartek16 października – 36 rocznica wyboru Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrowa. Tego dnia pamiętamy o Księdzu Arcybiskupie Józefie Michaliku z racji rocznicy jego święceń biskupich.

6. W sobotę 18 października – święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to święto patronalne służby zdrowia.

7. W tym tygodniu będzie składka po domach na prace w kościele. Rada Parafialna podjęła decyzję o wykonaniu okładziny drewnianej czyli boazerii w nowym kościele w Besku. Wizualizacja okładziny drewnianej jest na stronie internetowej Parafii Besko. Oferty na wykonanie tej pracy prosimy składać w kancelarii parafialnej do 9.11.2014 roku.

8. Dziękujemy panu Danielowi Krzemińskiemu za wykonanie nagrobka na cmentarzu na grobie ks. Stanisława Knapa Proboszcza Parafii Besko. Bóg zapłać !