Ogłoszenia 12.03.2017

1.  Po Mszach świętych można nabyć świece paschaliki i baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym.  Caritas rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne na stół świąteczny. Ofiary:  7zł.  paschalik  i 5zł. baranek wielkanocny.  Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.

2. Dzisiaj druga niedziela wielkopostna, jest to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając dar serca do skarbonki przed kościołem.

3.  Wczoraj rozpoczęła się Nowenna przed Uroczystością św. Józefa. W tym tygodniu codziennie po Mszy św. wieczorowej dalszy ciąg  Nowenny.

4.  W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godzinie 7.00, po południu o godzinie 17.00. Dla młodzieży i osób chętnych o godz. 19.00 adoracja krzyża, a o godz. 20.00 droga krzyżowa.  Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, ucałowanie relikwii św. w Porębach o godzinie 16.00, a w Mymoniu o godzinie 17.00.

5. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku o godzinie 16.00.  Dzisiaj adoruje róża św. Jadwigi Królowej przełożona Ewa  Ćwiąkała, a w przyszłą niedzielę róża św. Matki Teresy z Kalkuty przełożona Kazimiera Kasperkowicz. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest tradycyjnie na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.

6. W przyszłą niedzielę u sióstr felicjanek od godziny 8.00 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Patrona domu świętego Józefa. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.

7. Biuro Podróży RAFAEL – STELLA MARIS organizuje 10 – dniową pielgrzymkę autokarową do Fatimy w dniach 18 – 28 lipca, z racji 100 – lecia objawień.  Koszt pielgrzymki 2 500 zł + 35 EU. Szczegółowy plan znajduje się w przedsionku kościoła, a także na stronie internetowej parafii. Chętne osoby, prosimy o wpisywanie się na listę u ks. Radosława.