Ogłoszenia 12.02.2017

1.  W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

2. We wtorek  o godzinie 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. We wtorek święto Cyryla i Metodego, patronów Europy.

3. We środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu będzie składka po domach na spłatę długu za prace wykonane przy kościele w ubiegłym roku. Prosimy, aby zbierający ofiary pobrali zeszyty ofiarodawców z kancelarii parafialnej.

5.  Decyzją Metropolity Przemyskiego, ks. abpa Adama Szala, od 28 listopada 2016 r. tj. od poniedziałku po pierwszej Niedzieli Adwentu, w kolejnych parafiach naszej Archidiecezji rozpoczęły się całodzienne adoracje Najświętszego Sakramentu.

   Główną intencją adoracji jest usilna prośba i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz modlitwa za powołanych. Św. Jan Paweł II pisał: „Naszym podstawowym obowiązkiem jest bowiem modlić się do «Pana żniwa» za tych, którzy już teraz w sposób szczególny naśladują Chrystusa w życiu kapłańskim czy zakonnym, oraz za tych, których On w swoim miłosierdziu nie przestaje powoływać do tych ważnych posług w Kościele”.

   Adoracja rozpoczyna się w godzinach rannych i trwa do rozpoczęcia Mszy świętej wieczornej. Troską duszpasterzy będzie zorganizowanie i zaplanowanie tej adoracji, w którą powinny włączyć się wszystkie grupy apostolskie z parafii. Porządek adoracji należy ułożyć tak, aby poświęcić czas na modlitwy wspólnotowe, ale także na modlitwę w ciszy. Podczas wystawienia należy modlitwy, śpiewy i czytania ułożyć tak, by adorujący wierni skupiali swoją uwagę na Chrystusie Panu.  Parafia Besko ma wyznaczony termin w przyszłą środę 22 lutego 2017 roku.