Ogłoszenia 11.10.2015

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu z osobę św. Jana Pawła II i modlimy się w intencji naszych rodzin i przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie na Łagiewnikach w przyszłym roku. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.

2. Trwa miesiąc październik, zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych. W dni powszednie nabożeństwa te są o godz.17.00 w niedzielę o godzinie 16.00. Tradycyjnie organizowany jest konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 17.00 różaniec prowadza róże różańcowe.

W dniu dzisiejszym na nabożeństwo różańcowe szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami. Dziesięć minut przed nabożeństwem nastąpi poświecenie i rozdanie dzieciom różańca.

3. W tym tygodniu będzie zbierana składka po domach na dalsze prace przy naszym kościele.

4. Szkoła Nowej Ewangelizacji im. Św. Jakuba Apostoła oraz ks. Maciej Flader zapraszają na kurs „Emaus”, który odbędzie się w dniach 16-18.2015r. w Dubiecku. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii oraz pod numerem telefonu podanym na plakacie.

5. Młodzież KSM-u naszej parafii od 18 października będzie rozprowadzać po każdej mszy świętej znicze i wiązanki przed Uroczystością Wszystkich Świetych. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność KSM-u m.in. dofinansowanie rekolekcji KSM. Gorąco zachęcamy do wsparcia inicjatywy młodzieży. Liczy się każdy zakup, choćby jednego znicza.