Ogłoszenia 11.08.2013

1. Trwa miesiąc sierpień czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także miesiąc trzeźwości w naszym narodzie.

2. We wtorek o godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

3. W środę 14.08. przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Odpust w Milczy, uroczysta suma o godz.10.30. We środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek 15.08. czcić będziemy NMP w tytule Wniebowzięcia, a w tradycji ludowej zwana jest Matka Boża Zielna.

Porządek Mszy św. w tą Uroczystość w naszej Parafii:

Besko;  –  rano:7.30,

–  suma o godz. 10.00 z błogosławieństwem ziół i kwiatów,

–  po południu o godz.16.00 – bez Nieszporów.

– Mymoń;  8.30   z błogosławieństwem ziół i kwiatów.

– Poręby;  10.00  z błogosławieństwem ziół i kwiatów.

W tym dniu z racji Roku Wiary można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w celebracji z Wyznaniem wiary.

5. W czwartek 15.08. tradycyjnie o godz. 6.00 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi. Pielgrzymkę poprowadzi ksiądz wikariusz, serdecznie zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce. Jednocześnie przypominamy o możliwości pielgrzymowania do Starej Wsi autokarem wyjazd o godz. 6.15 z parkingu przy kościele – informacje u p. Anny Stapińskiej.

6. W tym tygodniu będzie zbiórka po domach na dalsze prace w naszym nowym kościele.