Ogłoszenia 11.03.2018

1.  Po Mszach świętych można w zakrystii nabyć świece paschaliki i baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym.  Caritas rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne na stół świąteczny. Ofiary 7zł paschalik  i 5zł baranek wielkanocny.  Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.

2. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku o godzinie 16.00.  Dzisiaj adoruje róża Matki Bożej Bolesnej przełożona Maria Kornasiewicz. a w przyszłą niedzielę róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.

3. Jutro: poniedziałek i wtorek 12 i 13 marca 2018 r. są organizowane Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej w Besku. Prosimy rodziców, aby pomogli swoim dzieciom owocnie przeżyć te ważne ćwiczenia duchowe w tym Wielkim Poście. Program rekolekcji jest podany uczniom i wywieszony na tablicy ogłoszeń.

4. Wczoraj rozpoczęła się Nowenna przed Uroczystością św. Józefa. W tym tygodniu codziennie po Mszy św. wieczorowej dalszy ciąg  Nowenny.

5.  W piątek w Besku Nabożeństwo Drogi krzyżowej rano po Mszy świętej o godzinie 7.00, a południu  rozpoczynają się Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Oto program:

Parafialne Rekolekcje  Wielkopostne

w Parafii Besko

16 -19.03. 2018 r.

P I A T E K

godz. 16.00         Droga krzyżowa w Porębach.

godz. 17.00         Droga krzyżowa w Mymoniu.

godz. 17.00         Droga krzyżowa w Besku.

Msza św. z nauką na rozpoczęcie rekolekcji w Besku.

S O B O T A

godz.    9.00           Msza św. z nauką ogólną w Besku.

godz.  15.00           Msza św. z nauką ogólną w Porębach.

godz.  16.00           Msza św. z nauką ogólną w  Mymoniu.

godz.  17.00           Msza św. z nauką ogólną w Besku.

N I E D Z I E L A

godz.    7.30            Msza św. z nauką ogólną w Besku.

godz.    8.15            Msza św. z nauką ogólną w Mymoniu i Gorzkie żale.

godz.    9.15            Msza św. z nauką ogólną  w Besku.

godz.  10.15            Msza św. z nauką ogólną w Porębach i Gorzkie żale.

godz.  11.00            Msza św. z nauką ogólną w Besku.

godz.  16.00              W Besku Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, zmiana tajemnic.

Msza św. bez nauki.

P O N I E D Z I A Ł E K

godz.    9.00              Msza św. z nauka ogólną w Besku.

godz.  15.00              Msza św. z nauką ogólną  w Porębach.

godz.  16.00              Msza św. z nauką ogólną w Mymoniu.

godz.  17.00              Msza św. na zakończenie rekolekcji w Besku.

Rekolekcje Wielkopostne głosi ojciec Władysław  – redemptorysta.

6. W czasie Parafialnych rekolekcji wielkopostnych: najbliższa sobota i przyszły poniedziałek,  nie będzie  Mszy św. rano o godzinie 7.00.

7. Dzisiaj po Mszach świętych zgłaszanie chorych do spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Chorych w Besku będziemy odwiedzać w najbliższą sobotę 17 marca w godzinach od 8.00 do13.00.

8. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.

9. W przyszłą niedzielę 18 marca w kaplicy u sióstr felicjanek od godziny 8.00 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Patrona domu świętego Józefa. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.

10. Na stoliku pod chórem są wyłożone foldery o życiu i działalności duszpasterskiej naszego rodaka ks. Andrzeja Czyża. Foldery Parafii ofiaruje rodzina. Bóg zapłać!