Ogłoszenia 10.12.2017

1. Rozprowadzamy w naszej Parafii świece z logo Caritas, które – mamy nadzieję – znajdą swoje miejsce na wielu wigilijnych stołach. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie. Po Mszach świętych można nabyć świecę „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W przedsionku kościoła pan kościelny rozprowadza świece Caritas na wigilijny stół. Cena świecy to równowartość jednego obiadu dla biednego dziecka – co najmniej 5 zł.

2. Dzisiaj w drugą niedzielę Adwentu, w tym roku 10 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. W ubiegłym roku Zespół przekazał na pomoc na Wschodzie prawie 2,3 mln złotych. Przeznaczono je m.in. na pomoc liturgiczną, katechetyczną, medyczną i budowlano-remontową. Po Mszach św. zbiórka do puszki na ten cel. W tym roku pomoc trafi przede wszystkim do domów dziecka i domów opieki dla osób starszych.

3. Roraty w dni powszednie o godzinie 16.20 Koronka do Bożego Miłosierdzia z intencją dnia – bez rozważań, o godzinie 16.35 Godzinki, o 17.00 procesja dzieci z lampionami i Msza święta. Zapraszamy dzieci, młodzież, starszych na te nabożeństwa. Dla dzieci Parafia wzorem lat ubiegłych, przygotowała piękne plansze, na których za udział w roratach będą otrzymywać piękne naklejki – w tym roku związane ze św. Józefem.

4 . Spowiedź święta przed świętami Bożego Narodzenia w naszej Parafii będzie w najbliższą sobotę 16 grudnia i tak: w Besku od godziny 9.30  – 12.00 i 14.30 – 17.00. W kościołach filialnych w Porębach spowiedź od godziny 10.00 oraz spowiedź chorych w domach, a w Mymoniu spowiedź od godziny 14.30 oraz spowiedź chorych w domach. Prosimy, aby Parafianie do spowiedzi świętej przystąpili w sobotę, będą spowiadać wszyscy kapłani naszego dekanatu a w późniejszym czasie przed świętami okazji do spowiedzi będzie niewiele. W najbliższą sobotę roraty o godz. 6.30 Godzinki a o godz. 7.00 Msza św. W sobotę Mszy świętej wieczornej nie będzie.