OGŁOSZENIA – 10.11.2019

32 Niedziela zwykła

10.11.2019 r.

1. W poniedziałek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Dzień wdzięczności za wielokrotnie odzyskiwaną niepodległość. Zapraszamy Parafian na Mszę świętą w Besku o godzinie 10.00 a po niej apel poległych i złożenie wieńców na cmentarzu parafialnym w Besku, przy obelisku upamiętniającym poległych żołnierzy pierwszej i drugiej wojny światowej.
2. We wtorek 12 listopada Mszy św. wieczorowej nie będzie ze względu na kapłańską kongregację rejonową w Sanoku.
3. Na chrzcielnicy są wyłożone kartki wspominkowe na których wpisujemy rodzinę, która imienne poleca swoich bliskich zmarłych. W miesiącu listopadzie modlimy się w świątyni za tych zmarłych w modlitwie wspominkowej. Wypełnione kartki wspominkowe składamy u księży wikariuszy.
4. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się ogólnopolska akcja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pt. „Polak z sercem”. Przez najbliższe dwa tygodnie w całym kraju odbywać się będą zbiórki żywności długoterminowej i środków chemicznych, które pod koniec miesiąca trafią do najbiedniejszych regionów Ukrainy i Białorusi. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do włączenia się w to dzieło. Produkty można zostawiać w skrzynkach umieszczonych za ławkami z tyłu kościoła do niedzieli 24 listopada.
5. Ogłoszenie grzecznościowe Zwracamy się do Parafian z serdeczną prośbą, aby, gdy przyjdzie czas usunięcia z grobów żywych kwiatów po uschnięciu, to bardzo prosimy oddzielić części plastikowe jak: doniczka, folia czy szarfa i wrzucić do kontenera na to przeznaczonego, natomiast części organiczne, jak zwiędłe kwiaty wraz z korzeniami i ziemią złożyć za kontenerami. Ułatwi to pracę i oszczędzi koszty usuwania odpadów z cmentarza. Za zrozumienie i zastosowanie się do tej prośby serdecznie dziękujemy.
6. W tym tygodniu będzie ostatnia składka w tym roku po domach na ogrzewanie naszego kościoła.
6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.